30 minut

4. února 2011

Obsah dílu

Headlines — Pokutou končí podzimní předvolební kampaň ve Vimperku — Uvnitř liberecké ČSSD se uplácí a slibují se místa na kraji a v krajských organizacích za poslušnost- tvrdí to bývalý člen ČSSD Jaroslav Šplíchal. — Hejtman prosí doktory aby neodcházeli — Nehoda autobusu — Na Jablonecku havarovala sanitka záchranné služby — Na Právech to zase vře — Města a obce řeší, kdo uklidí opuštěné tržnice. — Změny v cizinecké policii — Vládní Agentura pro sociální začleňování Romů ukončí své tříleté působení v Broumově. — Kraj proti soutěži na modernizaci letiště — Po Vysočině jezdí zastaralé vagóny — Jednala Poslanecká sněmovna — Kdo pochybil v kauze týrání Dominika? — Slonice zranila ošetřovatele — Výjimečný trest za vraždu — Zloději kovů rozkrádají památkově chráněnou železnici ze Zubrnic do Lovečkovic — Lázeňská města chtějí na seznam UNESCO — Muzeum loutek znovu vystavuje — Koňské spřežení se saněmi na Šumavě

Části dílu

00:19
Headlines
  Přehled zpráv
  00:47
  Pokutou končí podzimní předvolební kampaň ve Vimperku
   Místní hudebník Petr Moravec před volbami po městě rozvěsil plakáty s nápisy a karikaturou starosty. Podle policistů a úředníků se dopustil přestupku, a proto teď dostal čtyřtisícovou pokutu. Muž se ale brání, pokutu odmítá zaplatit.
   02:32
   Uvnitř liberecké ČSSD se uplácí a slibují se místa na kraji a v krajských organizacích za poslušnost- tvrdí to bývalý člen ČSSD Jaroslav Šplíchal.
    Nejen on upozorňuje na případ, který se stal v libereckém obvodu Vratislavice. Právě krajský šéf Robert Dušek tu měl nabídnout práci stranickému kolegovi za to, že nebude dělat problémy.
    04:37
    Hejtman prosí doktory aby neodcházeli
     Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek žádá otevřeným dopisem účastníky akce Děkujeme, odcházíme, aby zůstali v nemocnicích a neohrožovali zdraví pacientů.
     05:00
     Nehoda autobusu
      Smrtelná nehoda zastavila na několik hodin provoz mezi Tuchlovicemi a Kamennými Žehrovicemi na Kladensku. Krátce po poledni se tam srazily autobus a kamion. Zahynul při tom jeden z cestujících a zraněno bylo ještě devět dalšícj lidí.
      06:29
      Na Jablonecku havarovala sanitka záchranné služby
       Sanitka s lékařem spěchajícím k lyžaři se zraněním páteře bourala v Janově nad Nisou, když jí nedalo přednost auto z vedlejší silnice. Záchranáři se potloukli, auto je na odpis.
       07:16
       Na Právech to zase vře
        Na fakultě se vyostřují vztahy mezi současným vedením a členy bývalého reformního týmu Jiřího Pospíšila. Proti ministru Pospíšilovi dnes otevřeně vystoupil Josef Průša, který v únoru končí ve funkci rektora ZČU.
        09:17
        Města a obce řeší, kdo uklidí opuštěné tržnice.
         Podle starostů ohrožují rozpadající se stánky jak obyvatele, tak třeba řidiče na mezinárodních trasách.
         10:58
         Změny v cizinecké policii
          První měsíc zkušeností mají úředníci ministerstva vnitra s agendou, kterou převzali od cizinecké policie. Tedy vydávání dlouhodobých víz nebo povolování dlouhodobých pobytů cizincům.
          13:56
          Vládní Agentura pro sociální začleňování Romů ukončí své tříleté působení v Broumově.
           Broumovský starosta se ale domnívá, že agentura odchází z města příliš brzy. Problém Romů v Broumově stále trvá.
           15:54
           Kraj proti soutěži na modernizaci letiště
            Pardubický kraj se snaží zastavit výběrové řízení na modernizaci letiště v Pardubicích. Vadí mu, že firmy, které se ucházejí o zakázku za 300 milionů korun, určil los.
            17:43
            Po Vysočině jezdí zastaralé vagóny
             Zejména staří lidé mají problémy s otevíráním vagónů, které navíc v zimě špatně topí a mají nevyhovující toalety. Dráhy slibují změnu.
             19:24
             Jednala Poslanecká sněmovna
              Poslanci schválili změny v bodovém systému. Například zimní pneumatiky budou povinné na všech silnicích od listopadu do března. Ruku zvedli taky pro novelu zákona o spotřební dani, odmítli naopak návrh na zrušení státních maturit.
              20:03
              Kdo pochybil v kauze týrání Dominika?
               Mnisterstvo práce a sociálních věcí sestaví expertní tým, který bude řešit, v čem chybovali brněnští sociální pracovníci v případi týrání osmiletého Dominika
               20:29
               Slonice zranila ošetřovatele
                Třicetiletá slonice Umbu napadla a zranila ošetřovatele v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.
                22:00
                Výjimečný trest za vraždu
                 Krajský soud v Hradci Králové potrestal vraždu 18tileté dívky z Orlickoústecka.
                 22:25
                 Zloději kovů rozkrádají památkově chráněnou železnici ze Zubrnic do Lovečkovic
                  Źeleznici,kterou opustily České dráhy už osmnáctý rok opravvují nadšenci z občanského sdružení "Zubrnická muzeální železnice".Každá krádež rekonstrukci trati komplikuje.
                  24:26
                  Lázeňská města chtějí na seznam UNESCO
                   Karlovy Vary změnily postoj a společně s Mariánskými a Františkovým Lázněmi budou usilovat o zápis na prestižní seznam památek. Ten by se mohl uskutečnit v roce 2016.
                   26:08
                   Muzeum loutek znovu vystavuje
                    Po delší odmlce se otevřely brány Loutkářského muzea v Chrudimi. Výstavní sály zaplnily unikátní loutky české i zahraniční výroby včetně maňásků a marionet.
                    27:36
                    Koňské spřežení se saněmi na Šumavě
                     Na Šumavu se vrátila tradiční zimní doprava – koňské spřežení se saněmi. Turisté se na renovovaných dřevěných saních, zapřažených do páru koní, mohou svézt v okolí Železné Rudy.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž30 minut
                     Další díl
                     7. února 2011

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     20. května

                     Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                     20. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     17. května

                     Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                     17. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     16. května

                     Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                     16. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     15. května

                     Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                     15. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     14. května

                     Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                     14. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     13. května

                     Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                     13. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     10. května

                     V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                     10. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     9. května

                     Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                     9. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     7. května

                     7. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     6. května

                     Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                     6. 5. 2024 na ČT1

                     Napište nám