4. únor 2011

Obsah dílu

Headlines — Pokutou končí podzimní předvolební kampaň ve Vimperku — Uvnitř liberecké ČSSD se uplácí a slibují se místa na kraji a v krajských organizacích za poslušnost- tvrdí to bývalý člen ČSSD Jaroslav Šplíchal. — Hejtman prosí doktory aby neodcházeli — Nehoda autobusu — Na Jablonecku havarovala sanitka záchranné služby — Na Právech to zase vře — Města a obce řeší, kdo uklidí opuštěné tržnice. — Změny v cizinecké policii — Vládní Agentura pro sociální začleňování Romů ukončí své tříleté působení v Broumově. — Kraj proti soutěži na modernizaci letiště — Po Vysočině jezdí zastaralé vagóny — Jednala Poslanecká sněmovna — Kdo pochybil v kauze týrání Dominika? — Slonice zranila ošetřovatele — Výjimečný trest za vraždu — Zloději kovů rozkrádají památkově chráněnou železnici ze Zubrnic do Lovečkovic — Lázeňská města chtějí na seznam UNESCO — Muzeum loutek znovu vystavuje — Koňské spřežení se saněmi na Šumavě

Části dílu

00:19
Headlines
  Přehled zpráv
  00:47
  Pokutou končí podzimní předvolební kampaň ve Vimperku
   Místní hudebník Petr Moravec před volbami po městě rozvěsil plakáty s nápisy a karikaturou starosty. Podle policistů a úředníků se dopustil přestupku, a proto teď dostal čtyřtisícovou pokutu. Muž se ale brání, pokutu odmítá zaplatit.
   02:32
   Uvnitř liberecké ČSSD se uplácí a slibují se místa na kraji a v krajských organizacích za poslušnost- tvrdí to bývalý člen ČSSD Jaroslav Šplíchal.
    Nejen on upozorňuje na případ, který se stal v libereckém obvodu Vratislavice. Právě krajský šéf Robert Dušek tu měl nabídnout práci stranickému kolegovi za to, že nebude dělat problémy.
    04:37
    Hejtman prosí doktory aby neodcházeli
     Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek žádá otevřeným dopisem účastníky akce Děkujeme, odcházíme, aby zůstali v nemocnicích a neohrožovali zdraví pacientů.
     05:00
     Nehoda autobusu
      Smrtelná nehoda zastavila na několik hodin provoz mezi Tuchlovicemi a Kamennými Žehrovicemi na Kladensku. Krátce po poledni se tam srazily autobus a kamion. Zahynul při tom jeden z cestujících a zraněno bylo ještě devět dalšícj lidí.
      06:29
      Na Jablonecku havarovala sanitka záchranné služby
       Sanitka s lékařem spěchajícím k lyžaři se zraněním páteře bourala v Janově nad Nisou, když jí nedalo přednost auto z vedlejší silnice. Záchranáři se potloukli, auto je na odpis.
       07:16
       Na Právech to zase vře
        Na fakultě se vyostřují vztahy mezi současným vedením a členy bývalého reformního týmu Jiřího Pospíšila. Proti ministru Pospíšilovi dnes otevřeně vystoupil Josef Průša, který v únoru končí ve funkci rektora ZČU.
        09:17
        Města a obce řeší, kdo uklidí opuštěné tržnice.
         Podle starostů ohrožují rozpadající se stánky jak obyvatele, tak třeba řidiče na mezinárodních trasách.
         10:58
         Změny v cizinecké policii
          První měsíc zkušeností mají úředníci ministerstva vnitra s agendou, kterou převzali od cizinecké policie. Tedy vydávání dlouhodobých víz nebo povolování dlouhodobých pobytů cizincům.
          13:56
          Vládní Agentura pro sociální začleňování Romů ukončí své tříleté působení v Broumově.
           Broumovský starosta se ale domnívá, že agentura odchází z města příliš brzy. Problém Romů v Broumově stále trvá.
           15:54
           Kraj proti soutěži na modernizaci letiště
            Pardubický kraj se snaží zastavit výběrové řízení na modernizaci letiště v Pardubicích. Vadí mu, že firmy, které se ucházejí o zakázku za 300 milionů korun, určil los.
            17:43
            Po Vysočině jezdí zastaralé vagóny
             Zejména staří lidé mají problémy s otevíráním vagónů, které navíc v zimě špatně topí a mají nevyhovující toalety. Dráhy slibují změnu.
             19:24
             Jednala Poslanecká sněmovna
              Poslanci schválili změny v bodovém systému. Například zimní pneumatiky budou povinné na všech silnicích od listopadu do března. Ruku zvedli taky pro novelu zákona o spotřební dani, odmítli naopak návrh na zrušení státních maturit.
              20:03
              Kdo pochybil v kauze týrání Dominika?
               Mnisterstvo práce a sociálních věcí sestaví expertní tým, který bude řešit, v čem chybovali brněnští sociální pracovníci v případi týrání osmiletého Dominika
               20:29
               Slonice zranila ošetřovatele
                Třicetiletá slonice Umbu napadla a zranila ošetřovatele v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.
                22:00
                Výjimečný trest za vraždu
                 Krajský soud v Hradci Králové potrestal vraždu 18tileté dívky z Orlickoústecka.
                 22:25
                 Zloději kovů rozkrádají památkově chráněnou železnici ze Zubrnic do Lovečkovic
                  Źeleznici,kterou opustily České dráhy už osmnáctý rok opravvují nadšenci z občanského sdružení "Zubrnická muzeální železnice".Každá krádež rekonstrukci trati komplikuje.
                  24:26
                  Lázeňská města chtějí na seznam UNESCO
                   Karlovy Vary změnily postoj a společně s Mariánskými a Františkovým Lázněmi budou usilovat o zápis na prestižní seznam památek. Ten by se mohl uskutečnit v roce 2016.
                   26:08
                   Muzeum loutek znovu vystavuje
                    Po delší odmlce se otevřely brány Loutkářského muzea v Chrudimi. Výstavní sály zaplnily unikátní loutky české i zahraniční výroby včetně maňásků a marionet.
                    27:36
                    Koňské spřežení se saněmi na Šumavě
                     Na Šumavu se vrátila tradiční zimní doprava – koňské spřežení se saněmi. Turisté se na renovovaných dřevěných saních, zapřažených do páru koní, mohou svézt v okolí Železné Rudy.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž30 minut
                     Další díl
                     7. únor 2011

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     1. červen

                     Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                     1. 6. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     31. květen

                     Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                     31. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     30. květen

                     Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                     30. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. květen

                     Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                     29. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     26. květen

                     Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                     26. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     25. květen

                     Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                     25. 5. 2023 na ČT1

                     Napište nám