Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Ústecký magistrát nařídil odstranit jednu z černých staveb vlivného podnikatele Oulického — Nový primátor Hradce Králové — Radní ve Velichově na Karlovarsku se dostali do sporu s Ministerstvem zdravotnictví — U Liberce se srazil vlak s nákladním autem — Vlak srazil kamion i na přejezdu v Chebu — Střecha muzea v rezervaci SOOS se zřitila — Řidič sněžného skútru zemřel v nemocnici — Některé silnice v kraji Vysočina jsou v dezolátním stavu, a to zima ještě neskončila — Rozbité silnice ve Středočeském a Ústeckém kraji — Zdražování příměstské dopravy — Česká města se po svátcích potýkají s ucpanou kanalizací — Soudní znalci — Přepadal banky a pošty — Bývalý člen Divadla Járy Cimrmana Pavel Vondruška je v motolské nemocnici — Ústečtí zastupitelé našli peníze pro Severočeské divadlo opery a baletu, které už nechtěli financovat — Pražané sportují zadarmo — Nový Večeníček V. Chaloupka — Předpověď počasí

Části dílu

00:17
Headlines
  Přehled zpráv
  00:46
  Ústecký magistrát nařídil odstranit jednu z černých staveb vlivného podnikatele Oulického
   Do konce března má zbourat příjezdovou cestu se zastřešením, o osudu dalších staveb úředníci zatím nerozhodli. Patrik Oulický se jejich verdiktu podřídí.
   02:47
   Nový primátor Hradce Králové
    Novým primátorem Hradce Králové se stal podle očekávání lídr Hradeckého demokratického klubu Zdeněk Fink.
    04:40
    Radní ve Velichově na Karlovarsku se dostali do sporu s Ministerstvem zdravotnictví
     Ministerstvo rozšíří v okolí obce ochranné pásmo minerálních vod a přírodních léčivých zdrojů. Podle zástupců obce to zkomplikuje rozvoj regionu.
     06:58
     U Liberce se srazil vlak s nákladním autem
      Tři lidi se zranili, z toho jeden těžce, při nehodě na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou. Trať zůstala neprůjezdná, jinde na železnicích dělal problémy sníh.
      08:31
      Vlak srazil kamion i na přejezdu v Chebu
       Nikomu z cestujích ani řidiči se nic nestalo. Kamion byl plně naložený autobateriemi. Trať zůstane uzavřená nejméně do 23:00.
       08:55
       Střecha muzea v rezervaci SOOS se zřitila
        Nevydržela nápor sněhu, kterého bylo až 70 centimetrů. Poškozené je vybavení a některé exponáty. Škoda se odhaduje na milion korun.
        10:25
        Řidič sněžného skútru zemřel v nemocnici
         Třiašedesátiletý řidič sněžného skútru, který se v neděli na sjezdovce ve Stříbrné na Sokolovsku srazil s lyžařem, zemřel v plzeňské nemocnici.
         10:53
         Některé silnice v kraji Vysočina jsou v dezolátním stavu, a to zima ještě neskončila
          V kraji Vysočina i ve středních Čechách jsou některé povrchy v dezolátním stavu - silničáři je zatím opravují jen provizorně, takzvanou studenou směsí.
          12:44
          Rozbité silnice ve Středočeském a Ústeckém kraji
           Potíže s výtluky hlásí Středočeský kraj. Nejhorší je situace na silnici I. třídy mezi Prahou a Kolínem, na Mladoboleslavsku i na rychlostní silnici R6. Lépe si nevedou ani silnice 2. a 3. tříd, například na Říčansku.
           14:24
           Zdražování příměstské dopravy
            Pardubický dopravní podnik chystá v novém roce zdražení příměstské dopravy. Vyšší jízdné zaplatí cestující ve zhruba dvanácti obcích. Oproti tomu přibude příměstských spojů.
            16:07
            Česká města se po svátcích potýkají s ucpanou kanalizací
             Dostalo se do ní množství tuku, který lidé po smažení většinou nalili přímo do odpadu. Je to případ Českých Budějovic. Lidé v krajském městě totiž spláchli rekordních 9 tun tuku a kanály proměnili v olejovou stoku
             17:48
             Soudní znalci
              Soudním znalcům by měly od podzimu příštího roku hrozit přísnější postihy za špatnou práci. Počítá s tím novela zákona o znalcích a tlumočnících.
              18:13
              Přepadal banky a pošty
               Policisti na Plzeňsku dopadli a obvinili muže z Klatovska, který má podle nich na svědomí 46 přepadení bank, pošt a sázkových kanceláří po celé republice.
               18:38
               Bývalý člen Divadla Járy Cimrmana Pavel Vondruška je v motolské nemocnici
                Pětaosmdesátiletý dirigent a herec se v neděli dopoledne těžce zranil, když spadl do pět metrů hlubokého orchestřiště Stavovského divadla, kde prováděl turisty.
                19:03
                Ústečtí zastupitelé našli peníze pro Severočeské divadlo opery a baletu, které už nechtěli financovat
                 Zastupitelé na svém prvním jednání odsouhlasili předání divadla kraji. Ten ale operní a baletní soubor odmítl převzít. Zadlužené Ústí proto muselo peníze na umění najít.
                 21:06
                 Pražané sportují zadarmo
                  33 pražských sportovišť nabízí pro děti i dospělé během prázdnin bezplatný vstup. Akce Týden sportu zdarma končí na Silvestra.
                  22:40
                  Nový Večeníček V. Chaloupka
                   Václav Chaloupek dokončil svůj nový Večerníček z české přírody. Na obrazovkách se objeví začátkem příštího roku. Pohádky pro štěňátka budou jeho už devátou večerníčkovou sérií.
                   24:25
                   Předpověď počasí
                    Předpověď počasí
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                    Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                    Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                    Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                    Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                    Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                    Napište nám