Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Živě z magistrátu — Protesty proti pražské koalici ODS a ČSSD — Hradec Králové zůstává bez primátora. — Starostu Jána Kasiče zadržela policie — Vykázaná Asociace krajů — Ústecké nemocnice může opustit až čtvrtina lékařů — Strom na rychlíku — Buňky pro bezdomovce — Azylové domy jsou na Vysočině už téměř plné. — České Budějovice: malý sypač se zřítil do Vltavy — Českou poštu čekají významné změny. — Ústavní soud o právu na informace o soudcích — Ostravský útočník ve vazbě — Chátrající historická budova Císařských lázní v Karlových Varech má naději na záchranu. — Odmítnutá dotace — Rekonstrukce odbavovací haly na pražském Hlavním nádraží je hotová — V Opařanech po třech letech končí rekonstrukce největší dětské psychiatrické léčebny v Česku — Adventní koncert v Bohnické léčebně

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Živě z magistrátu
   O průběhu ustavující schůze pražského zastupitelstva referuje Tereza Krásenská.
   01:53
   Protesty proti pražské koalici ODS a ČSSD
    Od rána probíhaly mohutné protesty proti pražské magistrátní koalici ODS a ČSSD.
    04:25
    Hradec Králové zůstává bez primátora.
     Zastupitelé města ani na potřetí nové kompletní vedení magistrátu nezvolili.
     04:49
     Starostu Jána Kasiče zadržela policie
      Třetí pardubický obvod bude zřejmě krátce po volbách opět bez starosty. Jána Kasiče z ČSSD totiž zadrželi policisté z ÚOOZ.
      06:32
      Vykázaná Asociace krajů
       Středočeský hejtman David Rath vykázal z budovy krajského úřadu v Praze Asociaci krajů, kterou vede jeho jihomoravský kolega a stranický rival Michal Hašek.
       06:49
       Ústecké nemocnice může opustit až čtvrtina lékařů
        Nejvíc lékařů se k výzvě Děkujeme, odcházíme připojilo v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Místní doktoři ale museli s iniciátory akce diskutovat venku, Krajská zdravotní jim neposkytla prostory.
        08:59
        Strom na rychlíku
         Strom, přetížený sněhem, uvěznil v rychlíku mezi Mariánskými Lázněmi a Chodovou Planou na 2 hodiny 50 lidí.
         09:31
         Buňky pro bezdomovce
          Tři původně stavební buňky slouží v Plzni jako nocležny pro bezdomovce. Kapacita stávajícího zařízení Domova sv. Františka se tak zvýšila o téměř 40 procent. Ani to ale nestačí..
          11:06
          Azylové domy jsou na Vysočině už téměř plné.
           Nově některé nabízejí za symbolické peníze umytí a vyprání.
           12:26
           České Budějovice: malý sypač se zřítil do Vltavy
            Čtyři hodiny vyprošťovali záchranáři malý sypač z Vltavy v Českých Budějovicích.
            12:50
            Českou poštu čekají významné změny.
             Do roku 2017 hodlá ČP zrušit i vytvořit několik set poboček. Na řadě míst mají vzniknout i takzvaná výdejní místa, nebo partnerské přepážky.
             14:34
             Ústavní soud o právu na informace o soudcích
              Lidé by se měli už brzy dozvědět, kteří soudci byli před rokem 89 členy komunistické strany. Rozhodl o tom Ústavní soud na základě stížnosti aktivisty Tomáše Peciny. Ten je přesvědčen, že lidé mají právo znát stranickou minulost představitelů justice.
              14:57
              Ostravský útočník ve vazbě
               Šestnáctiletý mladík, který v sobotu v Ostravě pobodal tři děti, je ve vazbě. Podle soudu by na svobodě mohl ovlivňovat svědky, mařit vyšetřování nebo v útocích pokračovat. Mladíkovi hrozí až desetiletý trest vězení.
               15:25
               Chátrající historická budova Císařských lázní v Karlových Varech má naději na záchranu.
                Krajský úřad má stavební povolení a přislíbené peníze. Do roka má začít rekonstrukce.
                17:07
                Odmítnutá dotace
                 Dotaci třicet milionů korun odmítla královéhradecká pobočka České vědeckotechnické vodohospodářské společnosti. O peníze se ucházela s projektem oživení národní kulturní památky Les Království u Dvora Králové.
                 18:52
                 Rekonstrukce odbavovací haly na pražském Hlavním nádraží je hotová
                  Pražské Hlavní nádraží se částečně změnilo na nákupní galerii. Nájemce, společnost Grandi Stazioni, po 4 letech dokončil rekonstrukci odbavovací haly. Nabízí nové dopravní centrum i obchody a restaurace.
                  20:56
                  V Opařanech po třech letech končí rekonstrukce největší dětské psychiatrické léčebny v Česku
                   Její správci opravili hlavní kamennou budovu se stovkou lůžek. Nově vybavili interiéry a rozšířili ložnice. Objekty bývalého kláštera opravovali za provozu.
                   22:38
                   Adventní koncert v Bohnické léčebně
                    Psychiatrická léčebna v pražských Bohnicích zahájila advent koncertem. Připravily ho klientky, které se léčí ze závislostí na alkoholu, drogách nebo gamblerství.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

                    27. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                    26. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                    25. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                    24. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                    23. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                    20. 5. 2022 na ČT1

                    Napište nám