2 minuty

18. listopadu 2010

Část: Záchrana zámku Koleč

Obsah dílu

Headlines — Volby v Krupce na Teplicku míří k Ústavnímu soudu — Zrušené volby v obci Bohy na severním Plzeňsku — Karlovarský magistrát čekají personální změny — Středočeský krajský soud řeší případ agresivního řidiče — Soud kvůli loňské prvomájové demonstraci v Brně — Při požáru paneláku v České Lípě zemřeli dva lidé — Neznámý útočník se v Sokolově už potřetí zřejmě pokusil zapálit vchodové dveře jedné z romských rodin — Potíže s rekonstrukcí bazénu — Nutná rekonstrukce jihlavských kanalizací je ohrožena — Jihlavská kanalizace — Živý vstup - Radovan Daněk, Jihlava — Záchrana zámku Koleč — Prezident Klaus umožní přijetí novely zákona omezující podporu fotovoltaiky — Po roce 2013 skončí evropský systém zemědělských dotací, který diskriminuje nové členské státy — Novým ředitelem Národního technického muzea bude Karel Ksandr — Policie na jihu Čech rozbila gang pěstitelů konopí — Studna hradu Nové Hrady vydala své bohatství — Vzácného pacienta léčí záchranná stanice pro zraněná zvířata v Jaroměři — Obrazy malované pistolí představuje na zámku v Trmicích výtvarník Karel Kopic — Předpověď počasí

Části dílu

00:21
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv
    00:48
    Volby v Krupce na Teplicku míří k Ústavnímu soudu
    Volby v Krupce na Teplicku míří k Ústavnímu soudu
      Některým politickým stranám vadí, že kupování voličů není porušením zákona o volbách do obecních zastupitelstev.
      02:38
      Zrušené volby v obci Bohy na severním Plzeňsku
      Zrušené volby v obci Bohy na severním Plzeňsku
        Soud zrušil volby v obci Bohy. Podle soudu je zmanipuloval starosta Antonín Levý. Tím, že před volbami přihlásil k trvalému pobytu jen svoje příznivce, zatímco ostatním stejnou žádost zamítl.
        04:18
        Karlovarský magistrát čekají personální změny
        Karlovarský magistrát čekají personální změny
          Nové politické vedení chce méně úředníků a šetřit. Městu navíc chybí rozpočet na příští rok. Od ledna bude nejspíš hospodařit s provizoriem.
          05:52
          Středočeský krajský soud řeší případ agresivního řidiče
          Středočeský krajský soud řeší případ agresivního řidiče
            Řidič je obžalován z toho, že z dálnice D1 vytlačil řidičku mazdy - hrozí mu 12 let vězení.
            07:20
            Soud kvůli loňské prvomájové demonstraci v Brně
            Soud kvůli loňské prvomájové demonstraci v Brně
              Podmínky a peněžité tresty dostali u brněnského Městského soudu čtyři představitelé zrušené Dělnické strany včetně jejího předsedy Tomáše Vandase a dva její sympatizanti.
              08:58
              Při požáru paneláku v České Lípě zemřeli dva lidé
              Při požáru paneláku v České Lípě zemřeli dva lidé
                Pětileté děvče se udusilo kouřem. Záchranáři pak v bytě našli ohořelé tělo, které podle policie zřejmě patří dospělé ženě. Další tři muži jsou ve vážném stavu na popáleninovém centru ve vinohradské nemocnici v Praze. Dva z nich bojují o život.
                10:30
                Neznámý útočník se v Sokolově už potřetí zřejmě pokusil zapálit vchodové dveře jedné z romských rodin
                Neznámý útočník se v Sokolově už potřetí zřejmě pokusil zapálit vchodové dveře jedné z romských rodin
                  Obyvatelé domu naznačují, že mohlo jít o rasově motivovanou výhrůžku. Policie ale zatím takové informace nepotvrdila.
                  12:19
                  Potíže s rekonstrukcí bazénu
                  Potíže s rekonstrukcí bazénu
                    Více než 500 milionů korun měla stát rekonstrukce bazénu v Pardubicích. Stavbu ovšem provázejí potíže. Město zřejmě nebude mít dostatek peněz, hledá proto úspory.
                    12:55
                    Nutná rekonstrukce jihlavských kanalizací je ohrožena
                    Nutná rekonstrukce jihlavských kanalizací je ohrožena
                      Přestože už 2 roky může Jihlava i s přispěním stovek milionů dotací stavět, zatím se nic neděje a teď hrozí, že peníze z EU i státní dotace propadnou.
                      14:02
                      Jihlavská kanalizace
                      Jihlavská kanalizace
                        Kvůli odvolávání neúspěšných uchazečů o zakázku za půl miliardy korun se případem opakovaně zabývá Antimonopolní úřad.
                        15:14
                        Živý vstup - Radovan Daněk, Jihlava
                        Živý vstup - Radovan Daněk, Jihlava
                          Další informace k problémům s rekonstrukcí kanalizace v Jihlavě.
                          15:53
                          Záchrana zámku Koleč
                          Záchrana zámku Koleč
                            Nadační fond Koleč marně shání peníze na rekonstrukci tamního zchátralého zámku. Potřebuje 60 milionů korun a získat dotace je téměř nemožné.
                            17:44
                            Prezident Klaus umožní přijetí novely zákona omezující podporu fotovoltaiky
                            Prezident Klaus umožní přijetí novely zákona omezující podporu fotovoltaiky
                              Novelu zákona o omezení podpory fotovoltaiky nechal Václav Klaus bez svého podpisu, nevrátí ji ale poslancům k novému projednávání. Uvedl to ve svém dopisu předsedkyni Poslanecké sněmovny.
                              18:05
                              Po roce 2013 skončí evropský systém zemědělských dotací, který diskriminuje nové členské státy
                              Po roce 2013 skončí evropský systém zemědělských dotací, který diskriminuje nové členské státy
                                Se změnou systému počítá nový návrh Evropské komise o společné zemědělské politice. Ani nová pravidla ale nepřinesou jednotnou sazbu dotací.
                                18:26
                                Novým ředitelem Národního technického muzea bude Karel Ksandr
                                Novým ředitelem Národního technického muzea bude Karel Ksandr
                                  Dosavadní náměstek šéfa Národního muzea Ksandr nastoupí do funkce 1. prosince. Muzeum chce co nejrychleji znovu otevřít veřejnosti.
                                  18:50
                                  Policie na jihu Čech rozbila gang pěstitelů konopí
                                  Policie na jihu Čech rozbila gang pěstitelů konopí
                                    Jihočeští kriminalisté odhalili skupinu pěstitelů a distributorů konopí. Osm jejích členů stíhají. Při rozsáhlém zátahu zabavili taky nelegálně držené zbraně, rostliny konopí a drogu připravenou k prodeji.
                                    19:16
                                    Studna hradu Nové Hrady vydala své bohatství
                                    Studna hradu Nové Hrady vydala své bohatství
                                      Uvnitř byly mince, šperky, ale také zbraně z druhé světové války. Předměty se datují od středověku až do 20. století. Podle archeologů jde o jeden z nejvýznamnějších nálezů.
                                      20:55
                                      Vzácného pacienta léčí záchranná stanice pro zraněná zvířata v Jaroměři
                                      Vzácného pacienta léčí záchranná stanice pro zraněná zvířata v Jaroměři
                                        Chaluhu pomořanskou – ptáka, který se na českém území vyskytuje jen velmi zřídka.
                                        22:22
                                        Obrazy malované pistolí představuje na zámku v Trmicích výtvarník Karel Kopic
                                        Obrazy malované pistolí představuje na zámku v Trmicích výtvarník Karel Kopic
                                          Technika americké retuše původně vznikla proto,aby vylepšila fotografie. Karel Kopic ale s její pomocí vytváří vlastní obrazy.
                                          24:09
                                          Předpověď počasí
                                          Předpověď počasí
                                            Předpověď počasí.
                                            Přehrát celé video
                                            Události v regionech (Praha) - 19. listopadu 2010
                                            Stopáž26 minut
                                            Další díl
                                            19. listopadu 2010

                                            Přehled dílů

                                            4883 přehratelných
                                            Události v regionech (Praha) - 12. září
                                            Stopáž25 minut

                                            12. září

                                            Poslední vysílání 13. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 11. září
                                            Stopáž25 minut

                                            11. září

                                            Oprava D5 u Mlýnce na Tachovsku — Lidé chtějí otevření nového úseku D49 — Česká republika podpoří Polsko při obraně proti ruským dronům — Loučení s vrtulníky Mi-2 — Požár haly v Holešovické tržnici — Spor o revitalizaci pražských náplavek — Policie obvinila bývalého ředitele DPP Martina Dvořáka v kauze Dozimetr — Slovanská epopej zůstane v Moravském Krumlově — Další jednání o osudu úzkokolejky — Osamostatnění Muzea krajky ve Vamberku — Prasata v obydlených částech Ústí nad Labem — Regulace stavu nutrií po celém Česku — Plzeňský kraj letos investuje rekordní částku do sítě cyklostezek — Kašna Chrtice na náměstí Republiky v Plzni je mimo provoz — Nedostatek vody v sádkách na Táborsku

                                            Poslední vysílání 12. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 10. září
                                            Stopáž26 minut

                                            10. září

                                            Vyšetřování tragické nehody na Trutnovsku — Místo původních pěti šest let vězení za zběsilou jízdu — Policie obvinila devět lidí a dvě firmy kvůli dotacím a zakázkám v Plzeňském kraji — Žloutenka typu A na vzestupu — Přibývá taky legionelózy a svrabu — Nymburk plánuje omezit pití alkoholu na veřejnosti — Autovraky v Liberci končí na držbě — Šestatřicetiletý muž postřelil minulý týden na ulici v Brně-Králově Poli do hlavy ženu — V Karlovarském kraji odmítají větrné elektrárny — Plzeňský kraj připravuje stuidi k větrníkům — 100 let od vzniku Baťovy školy práce — Jičín - město pohádky — Uzavřená horská silnice v Krkonoších — Na skalní ferratě u Hodonic na Táborsku omdlela mladá lezkyně — Studenti trénují obranu ve vojenském újezdu — Budoucnost Musea Fotoateliér Seidel — Otevírá se rodný dům Antonína Dvořáka

                                            Poslední vysílání 11. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 9. září
                                            Stopáž26 minut

                                            9. září

                                            Sloučení motolské nemocnice a Nemocnice Na Homolce — Spojení dvou pražských nemocnic — Audit v Karlovarské krajské nemocnici — Osm studentů po nehodě v Beskydech zůstává v nemocnici — Chomutovský panelák je opět v pohybu — Výbuch plynu v Plzni — Zásah NCOZ na krajském úřadě v Plzni — Stoupá agresivita nezletilých — Pokračuje odvoz nelegálního odpadu z Jiříkova na Bruntálsku — V celém Česku přibývá požárů skládek odpadu — Sochu sv. Jakuba na nové lávce u Plzně si řidiči pletou se sebevrahem — Záchrana námořní lodi Třinec — Místo úřadu práce převzala agendu pošta — Nehoda auta a autobusu v Kojeticích — Muž za poškozování aut stíhaný nebude — Zastávka nebezpečná pro ptactvo — Začal prodej nového románu Dana Browna

                                            Poslední vysílání 10. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 8. září
                                            Stopáž26 minut

                                            8. září

                                            Nehoda autobusu se studenty v Beskydech — Nový úsek dálnice D49 by se měl otevřít v dubnu příštího roku — Heřmanice u Nové Paky rozdělil obchvat — Při nehodě ultralightu zemřeli dva lidé — Požár v Horšovském Týně likvidovalo 11 jednotek hasičů — Čtyři popálení po víkendové oslavě v Sušici — Výsledky tuzemského průmyslu předčily očekávání analytiků — Žernov energetickou laboratoří — Nízká hladina lipenské přehrady — V Prášilském jezeru na Šumavě výrazně klesla hladina vody — Spory kolem modernizace fotbalového stadionu — Za sobotní pád stromu v Karlových Varech můžou uhnilé kořeny — Žákům a učitelům v Mukařově začal nový školní rok — Zbytky ze školních obědů do kompostéru — Češi měli po šesti letech možnost vidět úplné zatmění Měsíce

                                            Poslední vysílání 9. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 5. září
                                            Stopáž26 minut

                                            5. září

                                            Revizoři v Liberci začali používat kamery — Vyšší pokuty za jízdu načerno ve Středočeském kraji — ETCS nehodě v Uhersku zabránit nemohlo — Nové rychlíkové linky RegioJetu — Spor o vodní elektrárnu — Obvinění z pokusu o vraždu — Padající strom vážně zranil cyklistu — Záchrana starých alejí v Krkonoších — O Rudou věž smrti se postará stát — Františka Přeučila připomína pamětní deska — Rybářská stráž pokračuje v kontrolách — Nová lávka pro pěší a cyklisty v Děčíně — Oprava Bílého mostu ve Špindlerové Mlýně — Další podezření na výskyt myxomatózy — Začíná žatecká Dočesná — Výstava ve spolupráci NPÚ a Správy Pražského hradu

                                            Poslední vysílání 6. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 4. září
                                            Stopáž26 minut

                                            4. září

                                            Průměrný důchod vzroste od ledna o 668 korun měsíčně — Stát ale nezvýší všechny penze stejně — Růst důchodů — Restart jindřichohradecké úzkokolejky se nedaří — Srážka vlaku s autem — Průzkumné vrty u nestabilního paneláku — V Jihlavě skončila uzavírka tunelu — Královéhradecký magistrát přebírá pobočku pošty — Soud rozhodl o vlastnictví známky — Budoucí podoba Riegrových sadů v Praze — Policie dopadla gang zlodějů aut — V Praze na Vinohradech někdo opět posprejoval obchod s židovským sortimentem — Radnice v Tachově řeší bizardní záhadu s koši — Výzkum v Lipně odhalil rekordního sumce — Na Letenské pláni vyrostlo šapitó slavného Cirque du Soleil — Začal Pilsen Busking Fest

                                            Poslední vysílání 5. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 3. září
                                            Stopáž26 minut

                                            3. září

                                            Toyota bude v Kolíně vyrábět elektromobily — Toyota bude v Kolíně vyrábět elektromobily — Jezdci na koloběžkách porušují zákaz — Nesrovnalosti v učetnictví základní školy — Stavba Liberecké náplavky bude o patnáct milionů dražší — Nižší pokuta pro Jáchymov za propojení sjezdovek — Zhruba polovina vzorků zmrzlin a ledu do nápojů neprošla kontrolou — Začíná stavba nového nádražního terminálu v Kladně — Tisk volebních lístků — Nové využití bývalých budov pošty — Příprava na průzkumné vrty u paneláku v Chomutově — Nový ekologický zdroj tepla v Plzni — Přibývá lidí zraněných po pádu z koně — Kácení suchých smrků ve Ferdinandově soutěsce — Polární záře nad Českem — Boom školních venkovních učeben

                                            Poslední vysílání 4. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 2. září
                                            Stopáž26 minut

                                            2. září

                                            Obce v okolí Dukovan chtějí více policistů — V Královéhradeckém kraji zmírňují nároky na nové policisty — Provoz metra na lince C se na dvě hodiny zastavil — PID point objíždí střední Čechy — Otevření nového terminálu pardubického letiště se odkládá — Změna pro stánkaře v Hřensku — Jednání o rozšíření skládky odpadu v Lišově — Bezpečnost pražské vyšehradské skály — Cyklostezka z nevyužívané tratě — Dopady těžby v dole Turów na české obce — Končí hlavní letní sezona v kempech — Z liberecké ZOO do záchranné stanice v Nizozemsku — Na západě Čech obnovují populaci pstrhů — Nadšenci vrací včely do Krkonoš

                                            Poslední vysílání 3. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 1. září
                                            Stopáž26 minut

                                            1. září

                                            První školní den — První školní den — Nové svazkově školy ve Středočeském kraji — Přípravné třídy pro školáky v Plzni — Mezi Prahou a Českými Budějovicemi začaly jezdit soupravy Pendolino — SŽ dokončila modernizaci trati mezi Mstěticemi a Čelákovicemi — Zdravotní sestry nastoupí na praxi o rok dřívě — Nejtragičtější prázdniny za poslední čtyři roky — D5 na Tachovsku uzavřel požár nákladního auta — Koupání v městských kašnách — Část nábřeží na Malé Straně se bude jmenovat po Karlu Schwarzenbergovi — Auto vjelo na na cyklolávku v Radotíně — Správa šumavského parku dnes otevřela návštěvnické centrum v šumavském Srní — Rozloučit se s prázdninami mohli školáci na desítkách festivalů po celé republice — Stavba arény začne sanací skládky — Údržba rozhleden na jihu Čech — Hradec Králové oslavil výročí dronovou show

                                            Poslední vysílání 2. 9. 2025 na ČT1

                                            Napište nám