Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Volby v Krupce na Teplicku míří k Ústavnímu soudu — Zrušené volby v obci Bohy na severním Plzeňsku — Karlovarský magistrát čekají personální změny — Středočeský krajský soud řeší případ agresivního řidiče — Soud kvůli loňské prvomájové demonstraci v Brně — Při požáru paneláku v České Lípě zemřeli dva lidé — Neznámý útočník se v Sokolově už potřetí zřejmě pokusil zapálit vchodové dveře jedné z romských rodin — Potíže s rekonstrukcí bazénu — Nutná rekonstrukce jihlavských kanalizací je ohrožena — Jihlavská kanalizace — Živý vstup - Radovan Daněk, Jihlava — Záchrana zámku Koleč — Prezident Klaus umožní přijetí novely zákona omezující podporu fotovoltaiky — Po roce 2013 skončí evropský systém zemědělských dotací, který diskriminuje nové členské státy — Novým ředitelem Národního technického muzea bude Karel Ksandr — Policie na jihu Čech rozbila gang pěstitelů konopí — Studna hradu Nové Hrady vydala své bohatství — Vzácného pacienta léčí záchranná stanice pro zraněná zvířata v Jaroměři — Obrazy malované pistolí představuje na zámku v Trmicích výtvarník Karel Kopic — Předpověď počasí

Části dílu

00:21
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Volby v Krupce na Teplicku míří k Ústavnímu soudu
   Některým politickým stranám vadí, že kupování voličů není porušením zákona o volbách do obecních zastupitelstev.
   02:38
   Zrušené volby v obci Bohy na severním Plzeňsku
    Soud zrušil volby v obci Bohy. Podle soudu je zmanipuloval starosta Antonín Levý. Tím, že před volbami přihlásil k trvalému pobytu jen svoje příznivce, zatímco ostatním stejnou žádost zamítl.
    04:18
    Karlovarský magistrát čekají personální změny
     Nové politické vedení chce méně úředníků a šetřit. Městu navíc chybí rozpočet na příští rok. Od ledna bude nejspíš hospodařit s provizoriem.
     05:52
     Středočeský krajský soud řeší případ agresivního řidiče
      Řidič je obžalován z toho, že z dálnice D1 vytlačil řidičku mazdy - hrozí mu 12 let vězení.
      07:20
      Soud kvůli loňské prvomájové demonstraci v Brně
       Podmínky a peněžité tresty dostali u brněnského Městského soudu čtyři představitelé zrušené Dělnické strany včetně jejího předsedy Tomáše Vandase a dva její sympatizanti.
       08:58
       Při požáru paneláku v České Lípě zemřeli dva lidé
        Pětileté děvče se udusilo kouřem. Záchranáři pak v bytě našli ohořelé tělo, které podle policie zřejmě patří dospělé ženě. Další tři muži jsou ve vážném stavu na popáleninovém centru ve vinohradské nemocnici v Praze. Dva z nich bojují o život.
        10:30
        Neznámý útočník se v Sokolově už potřetí zřejmě pokusil zapálit vchodové dveře jedné z romských rodin
         Obyvatelé domu naznačují, že mohlo jít o rasově motivovanou výhrůžku. Policie ale zatím takové informace nepotvrdila.
         12:19
         Potíže s rekonstrukcí bazénu
          Více než 500 milionů korun měla stát rekonstrukce bazénu v Pardubicích. Stavbu ovšem provázejí potíže. Město zřejmě nebude mít dostatek peněz, hledá proto úspory.
          12:55
          Nutná rekonstrukce jihlavských kanalizací je ohrožena
           Přestože už 2 roky může Jihlava i s přispěním stovek milionů dotací stavět, zatím se nic neděje a teď hrozí, že peníze z EU i státní dotace propadnou.
           14:02
           Jihlavská kanalizace
            Kvůli odvolávání neúspěšných uchazečů o zakázku za půl miliardy korun se případem opakovaně zabývá Antimonopolní úřad.
            15:14
            Živý vstup - Radovan Daněk, Jihlava
             Další informace k problémům s rekonstrukcí kanalizace v Jihlavě.
             15:53
             Záchrana zámku Koleč
              Nadační fond Koleč marně shání peníze na rekonstrukci tamního zchátralého zámku. Potřebuje 60 milionů korun a získat dotace je téměř nemožné.
              17:44
              Prezident Klaus umožní přijetí novely zákona omezující podporu fotovoltaiky
               Novelu zákona o omezení podpory fotovoltaiky nechal Václav Klaus bez svého podpisu, nevrátí ji ale poslancům k novému projednávání. Uvedl to ve svém dopisu předsedkyni Poslanecké sněmovny.
               18:05
               Po roce 2013 skončí evropský systém zemědělských dotací, který diskriminuje nové členské státy
                Se změnou systému počítá nový návrh Evropské komise o společné zemědělské politice. Ani nová pravidla ale nepřinesou jednotnou sazbu dotací.
                18:26
                Novým ředitelem Národního technického muzea bude Karel Ksandr
                 Dosavadní náměstek šéfa Národního muzea Ksandr nastoupí do funkce 1. prosince. Muzeum chce co nejrychleji znovu otevřít veřejnosti.
                 18:50
                 Policie na jihu Čech rozbila gang pěstitelů konopí
                  Jihočeští kriminalisté odhalili skupinu pěstitelů a distributorů konopí. Osm jejích členů stíhají. Při rozsáhlém zátahu zabavili taky nelegálně držené zbraně, rostliny konopí a drogu připravenou k prodeji.
                  19:16
                  Studna hradu Nové Hrady vydala své bohatství
                   Uvnitř byly mince, šperky, ale také zbraně z druhé světové války. Předměty se datují od středověku až do 20. století. Podle archeologů jde o jeden z nejvýznamnějších nálezů.
                   20:55
                   Vzácného pacienta léčí záchranná stanice pro zraněná zvířata v Jaroměři
                    Chaluhu pomořanskou – ptáka, který se na českém území vyskytuje jen velmi zřídka.
                    22:22
                    Obrazy malované pistolí představuje na zámku v Trmicích výtvarník Karel Kopic
                     Technika americké retuše původně vznikla proto,aby vylepšila fotografie. Karel Kopic ale s její pomocí vytváří vlastní obrazy.
                     24:09
                     Předpověď počasí
                      Předpověď počasí.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž25 minut
                      Další díl
                      Události v regionech

                      Přehled dílů

                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                      Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                      Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                      Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                      Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                      Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                      Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

                      Napište nám