26 minut

29. říjen 2010

Obsah dílu

Headlines — Zimní pneumatiky letos povinné od 21. do 182. km dálnice D1 — Značky Zimní výbava budou také na krajských silnicích Vysočiny — V jihočeské části Šumavy bude značka Zimní výbava pouze na jediném místě — Vítr o síle orkánu zasáhne o víkendu Česko — Středisko záchranářů u Hradce Králové bez nájezdu na dálnici — Nehoda bagru ve Stráži nad Ohří — Stížnosti na volby — Změny na radnici v Pardubicích — Povolební situace v Karlových Varech — Živý vstup - Marek Štětina, Karlovy Vary — Upoutávka - Z metropole — Policie v Novém Městě pod Smrkem bude příští rok platit městu jen symbolický nájem — Malý zájem o plzeňská práva — Předsedkyně sněmovny vyhlásila stav legislativní nouze — Omezení podpory výroby elektřiny ze slunce — Modernizace elektrárny Prunéřov II — Muzeum v Domažlicích se bude opravovat — Přírodní památka Na Plachtě, biology ceněná lokalita na okraji Hradce Králové, je v těchto dnech plná těžké vojenské techniky — Zahrádkáři z Pěnčína vystavují nejkrásnější jablka — Předpověď počasí

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Zimní pneumatiky letos povinné od 21. do 182. km dálnice D1
   Povinná zimní výbava platí až od 1. listopadu, značky ale pracovníci Ředitelství silnic a dálnic osadili už dnes. Za nerespektování hrozí řidičům pokuta a 1 trestný bod.
   02:12
   Značky Zimní výbava budou také na krajských silnicích Vysočiny
    S instalací se začne příští týden. Na silnice v kraji by neměl vjíždět nikdo bez zimních pneumatik.
    03:33
    V jihočeské části Šumavy bude značka Zimní výbava pouze na jediném místě
     Bude stát na silnici u Nové Pece. V dalších třech oblastech, kam je silničáři chtěli dát, se neobjeví. Značky vadily některým podnikatelům, kteří proti jejich rozmístění protestovali.
     05:26
     Vítr o síle orkánu zasáhne o víkendu Česko
      Silný vítr - až o síle orkánu - hrozí od dnešního večera ve východních Čechách, na Liberecku, Vysočině a na celé Moravě.
      05:50
      Středisko záchranářů u Hradce Králové bez nájezdu na dálnici
       Nová základna záchranného systému u Hradce Králové za 50 milionů korun měla sloužit k rychlému zásahu při dopravních nehodách na budoucí dálnici D11. Vyrostla v těsné blízkosti původně plánovaného sjezdu, aby záchranáři neztráceli na cestě čas.
       07:35
       Nehoda bagru ve Stráži nad Ohří
        Kvůli vážné dopravní nehodě ve Stráži nad Ohří museli hasiči evakuovat obyvatele dvou domů.
        08:00
        Stížnosti na volby
         Dnešek byl poslední den na zpochybnění letošních komunální voleb. Přijímaly je krajské soudy, které kvůli tomu prodloužily otevírací dobu podatelen až do čtyř odpoledne.
         09:50
         Změny na radnici v Pardubicích
          Nové vedení radnice v Pardubicích chystá změny. Zvažuje prodej městských akcií, prověří zakázky a propustí některé úředníky.
          11:34
          Povolební situace v Karlových Varech
           Povolební vyjednávání v Karlových Varech se vyhrocují.
           13:09
           Živý vstup - Marek Štětina, Karlovy Vary
            Jaké šance zasáhnout do povolebního vyjednávání v Karlových Varech má ČSSD, která tam skončila ve volbách jako druhá?
            14:19
            Upoutávka - Z metropole
             Upoutávka na sobotní pořad Z metropole.
             14:42
             Policie v Novém Městě pod Smrkem bude příští rok platit městu jen symbolický nájem
              Místo 58 tisíc zaplatí policisté jen 8 Kč. Radnice na snížení přistoupila, aby služebnu s 15 policisty ve čtyřtisícovém městě udržela. Jinak hrozilo, že tam oddělení skončí a policisté budou dojíždět z 12 kilometrů vzdáleného Frýdlantu.
              16:30
              Malý zájem o plzeňská práva
               Aféra s tituly na plzeňské právnické fakultě snížila počet zájemců o studium na škole. Letos jich fakulta přijala jen 182, což je polovina toho, co bylo obvyklé. Fakultě to příliš nevadí, protože počítala s přijetím maximálně 250 studentů.
               18:13
               Předsedkyně sněmovny vyhlásila stav legislativní nouze
                Předsedkyně sněmovny vyhlásila stav legislativní nouze. Poslanci v něm budou schvalovat vládní úsporné novely zákonů.
                18:34
                Omezení podpory výroby elektřiny ze slunce
                 Poslanci podpořili novelu, která omezuje podporu výroby elektřiny ze slunce jen na solární panely na budovách nebo střechách.
                 18:53
                 Modernizace elektrárny Prunéřov II
                  ČEZ má povoleno zmodernizovat hnědouhelnou elektrárnu Prunéřov II pomocí levnějších technologií.
                  19:25
                  Muzeum v Domažlicích se bude opravovat
                   Domažlické muzeum Jindřicha Jindřicha, by se ještě letos mělo začít rekonstruovat. Budova je přitom už dva roky prázdná a miliony korun na kompletní opravu budovy jsou připravené.
                   21:04
                   Přírodní památka Na Plachtě, biology ceněná lokalita na okraji Hradce Králové, je v těchto dnech plná těžké vojenské techniky
                    Transportéry narušují terén, což podle ochranářů pomůže živočichům i rostlinám.
                    22:44
                    Zahrádkáři z Pěnčína vystavují nejkrásnější jablka
                     Tisíce jablek desítek odrůd, nejen těch nejprodávanějších, najdou návštěvníci na tradiční výstavě zahrádkářů v Pěnčíně na Liberecku, která trvá do neděle.
                     24:27
                     Předpověď počasí
                      Předpověď počasí.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      1. listopad 2010

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž26 minut

                      4. březen

                      Nedostatečná kapacita ve středočeských školkách — Mezi další obce v okolí hlavního města, které trápí nedostatek míst ve veřejných školkách patří Mníšek pod Brdy, Černošice nebo Bezno — 9 lidí v Kouřimi na Kolínsku se včera vpodvečer přiotrávilo oxidem uhelnatým — Náraz vlaku do betonové překážky — Testování vlakového zabezpečení ETCS — Uzavírka Pardubic kvůli obchvatu — Příliš mnoho dopravních značek a často i špatně umístěných — Dopravní omezení kvůli opravě Barrandovského mostu — Z centra Aše zmizely desítky heren — Naopak v Soběslavi na Táborsku tamní herna zůstane — V jihočeském Srubci začaly měřit rychlost radary — Louny plánují výstavbu bytů pro 7 tisíc lidí — Polární záři zachytil včera večer nad pevnostním městem Josefov na Náchodsku astrofotograf Zdeněk Bardon — Nová krizová lůžka na Vysočině — Přibývá případů černého kašle. Za poslední týden lékaři potvrdili tuhle diagnózu u víc než čtyř stovek lidí. — Měření vodní hodnoty sněhu — Migrace obojživelníků o měsíc dříve — Výluka vysílače

                      4. 3. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      1. březen

                      Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                      1. 3. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      29. únor

                      29. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      28. únor

                      Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                      28. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      27. únor

                      Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                      27. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      26. únor

                      Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                      26. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      23. únor

                      23. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      22. únor

                      Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                      22. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      21. únor

                      Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                      21. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      20. únor

                      Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                      20. 2. 2024 na ČT1

                      Napište nám