25 minut

18. říjen 2010

Obsah dílu

Headlines — Volby v Krupce na Teplicku - dohra u soudu — Údajnou manipulaci s hlasy voličů prověřují policisté ve Vojkovicích na Karlovarsku. — Povolební vyjednávání ODS a TOP09 v Praze — Vítězové voleb v Děčíně dohadují koalici — Vyjednávání o nové koalici v Pardubicích — Jednání o koalici na radnici v Pardubicích — Na Liberecku, které postihla srpnová blesková povodeň, dali lidé hlasy většinou stávajícímu vedení. I tady se ale najdou výjimky. — Starosta malé vesnice na severu Plzeňska údajně zmanipuloval volby — Povolební situace v Horské Kvildě — Tunel Blanka - pokuta společnosti Metrostav — Požár skládky ve Vysoké Peci na Chomutovsku — České Budějovice: "nekonečné" vyšetřování výbuchu parovodu — Rušení regionálních železničncíh tratí — Rozsudek v kauze Soghojan — Nový šéf České filharmonie — Jihočeské centrum pro narkomany opět rozjíždí provoz — Dětský amatérský soubor Šupitopresto zdramatizoval knihu K.Poláčka Bylo nás pět — Předpověď počasí

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  00:50
  Volby v Krupce na Teplicku - dohra u soudu
   Obchodování s volebními hlasy v Krupce na Teplicku bude mít dohru u soudu. Stížnost hodlá podat hned několik politických sdružení.
   02:45
   Údajnou manipulaci s hlasy voličů prověřují policisté ve Vojkovicích na Karlovarsku.
    Podle místopředsedkyně volební komise bylo při sčítaní hlasů ve prospěch starosty započítáno 69 nevyplněných hlasovacích lístků. Předsedkyně komise to ale odmítá.
    04:19
    Povolební vyjednávání ODS a TOP09 v Praze
     Pražští lídři vyjádřili vůli sestavit koalici. Kandidát na primátora TOP 09 Tůma ale podmínil spolupráci určitou změnou v politice a personálním obsazení ODS.
     05:08
     Vítězové voleb v Děčíně dohadují koalici
      ODS by mohla sestavit koalici i bez vítězné ČSSD. Neplánuje to ale.
      06:49
      Vyjednávání o nové koalici v Pardubicích
       O novém vedení radnice začalo vyjednávat Sdružení pro Pardubice společně s ODS, TOP 09 a uskupením Pardubáci.
       08:17
       Jednání o koalici na radnici v Pardubicích
        V Pardubicích získala ČSSD největší počet hlasů, ovšem koalici budou zřejmě sestavovat jiné strany.
        09:35
        Na Liberecku, které postihla srpnová blesková povodeň, dali lidé hlasy většinou stávajícímu vedení. I tady se ale najdou výjimky.
         Například v Raspenavě sice starostovo uskupení „Za obnovu obce“ vyhrálo. Lidé ale zakřížkovali jiné kandidáty a to tak, že starosta Pavel Lžičař, přestože byl lídrem, nezasedne ani v zastupitelstvu.
         11:29
         Starosta malé vesnice na severu Plzeňska údajně zmanipuloval volby
          Volby v obci Bohy u Kralovic vyhrál Antonín Levý, který už je starostou 12 let. Až po sečtení hlasů místní zjistili, že sem starosta účelově přihlásil k trvalému pobytu devět cizích lidí.
          13:19
          Povolební situace v Horské Kvildě
           Volební sdružení současného starosty volby vyhrálo a získalo tři mandáty. Jenže dojednat rozhodovací většinu se jim pravděpodobně nepodaří. Pokud se spojí dvě opoziční kandidátky, budou mít nad obcí převahu.
           14:57
           Tunel Blanka - pokuta společnosti Metrostav
            Třetí propad tunelu Blanka způsobilo nedodržení projektové dokumentace. Vyplývá to ze závěrů vyšetřování Báňského úřadu, který je navíc přesvědčený, že stavba nebyla dostatečně kontrolována.
            16:40
            Požár skládky ve Vysoké Peci na Chomutovsku
             Požár skládky komunálního odpadu u obce Vysoká pec na Chomutovsku. Už je sice lokalizovaný, ale na místě i dál zůstává šest hasičských jednotek a prolévají skládku vodou.
             18:08
             České Budějovice: "nekonečné" vyšetřování výbuchu parovodu
              Už čtrnáct měsíců marně čekají obyvatelé Českých Budějovic na výsledky vyšetřování výbuchu parovodu. Bez nich není možné případ uzavřít a lidé netuší, zda se explozi nedojde znovu.
              19:54
              Rušení regionálních železničncíh tratí
               Ministerstvo dopravy poslalo do správního řízení návrh na zánik sedmi regionálních tratí. Celkem by jich mohlo být deset. Mělo by to přinést úsporu zhruba 60 milionů korun.
               20:14
               Rozsudek v kauze Soghojan
                Městský soud v Praze nepravomocně zprostil obžaloby Andranika Soghojana, takzvaného Vora v zakoně. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by se podílel na tři roky staré objednávce vraždy arménského podnikatele. Státní zástupce se na místě odvolal.
                20:45
                Nový šéf České filharmonie
                 Českou filharmonii povede David Mareček - dosavadní ředitel Filharmonie Brno. Ve funkci nahradí náměstka ministra kultury, který těleso vedl provizorně po rezignaci Václava Kasíka. Komise volila z osmi kandidátů.
                 21:11
                 Jihočeské centrum pro narkomany opět rozjíždí provoz
                  V červnu kvůli nedostatku peněz museli jeho správci dveře uzavřít, všechny zaměstnance propustili. Narkomany, kteří se uvnitř léčili, poslali do Prahy a Plzně. Většina z nich ale přesun odmítla a zůstala doma.
                  22:55
                  Dětský amatérský soubor Šupitopresto zdramatizoval knihu K.Poláčka Bylo nás pět
                   Poláčkově knize Bylo nás pět se dostalo další dramatizace. Hru si napsaly děti z amatérského soubor Šupitopresto. Bylo nás pět hrají od 15. října v holešovickém divadle Radar.
                   24:43
                   Předpověď počasí
                    Předpověď počasí
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    19. říjen 2010

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    27. září

                    Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během advnetu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                    27. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    26. září

                    Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                    26. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    25. září

                    Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                    25. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    22. září

                    Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                    22. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    21. září

                    Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                    21. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    20. září

                    Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                    20. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    19. září

                    V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                    19. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    18. září

                    Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                    18. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    15. září

                    Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                    15. 9. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    14. září

                    Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                    14. 9. 2023 na ČT1

                    Napište nám