25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — U ústecké čtvrti Nové Skorotice začala stavba kruhových objezdů — Prohlídka v propadlém tunelu Blanka — Dlouhodobě vysoké teploty způsobily další problémy v dopravě. — Ústecké radnici se stále nedaří prodat nový most přes řeku Labe.Podle přžedběžné dohody ho má odkoupit stát — Málo vody v Ohři — Jihočeské řeky jsou sjízdné — Lidé se koupou na nebezpečných místech. — Vodohospodáři revitalizují krajinu a navracejí vodu do přírody. — Sportovní areál místo skládky — Karlovarského letní kino ožívá — Ústavní soud ruší šestiměsíční lhůtu na popření otcovství. — Česko-rakouský policejní tým začíná vyšetřovat dodávku transportérů Pandur do Čech. — ArtCamp — V Praze se na příměstských táborech vystřídá 13 tisíc dětí. — Na dětském táboře na Vysočině armáda předvedla svojí nejmodernější techniku

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  00:47
  U ústecké čtvrti Nové Skorotice začala stavba kruhových objezdů
   U ústecké čtvrti Nové Skorotice, kde bydlí řada politiků a vlivných podnikatelů, začala stavba kruhových objezdů, které krituzuje opozice a policie namítá, že jsou jiná místa, kde by takové stavby byly vhodnější.
   02:49
   Prohlídka v propadlém tunelu Blanka
    Po 8 dnech od poslední havárie v tunelovém komplexu Blanka se poprvé můžete prostřednictvím naší kamery podívat na místo, kde zemina na 6 hodin uvěznila bagristu.
    04:33
    Dlouhodobě vysoké teploty způsobily další problémy v dopravě.
     Vysoké teploty způsobily další problémy v dopravě. Zvedl se povrch na části dálnice D5, totéž stalo taky na 23. kilometru Pražského okruhu ve směru z Ruzyně na Slivenec.
     04:58
     Ústecké radnici se stále nedaří prodat nový most přes řeku Labe.Podle přžedběžné dohody ho má odkoupit stát
      Ministerstvo dopravy už před časem slíbilo, že most,který spojuje dvě státní silnice skutečně koupí.Podle regionálních politiků ale teď ,v době rozpočtových škrtů se mu dohodnutých škrtů ,sto milionů korun dát za most nechce
      06:42
      Málo vody v Ohři
       Kvůli vedrům a nedostatku vody mohou mít vodáci potíže už přibližně na 60ti řekách v Česku. Lodě musejí mnohde přenášet - v korytech vyčnívají kameny. A obávají se, že do týdne bude situace ještě horší.
       07:51
       Jihočeské řeky jsou sjízdné
        Nejméně vody je každoročně v Lužnici. Nikde zatím vodáci ale lodě nepřenášejí. Sjízdná je i Stará řeka, úsek Lužnice, který vede přes rybník Rožmberk.
        09:52
        Lidé se koupou na nebezpečných místech.
         Tragédie se většinou stávají ve volné přírodě.Lidé podceňují svoje síly a zbytečně riskují. Třeba na nebezpečných říčních jezech.
         11:32
         Vodohospodáři revitalizují krajinu a navracejí vodu do přírody.
          Lidé totiž nešetrnými zásahy narušují zásoby podzemních vod, kritická situace ale zatím podle odborníků nehrozí.
          13:15
          Sportovní areál místo skládky
           Peníze z fondů Evropské unie pomohly v Jablonci nad Nisou s obnovou zanedbaného kouta sídliště Mšeno. Lidi se ale nejdřív přeli o podobě areálu.
           16:31
           Karlovarského letní kino ožívá
            Po 11 letech se areál dočkal prvních záchranných prací. Dobrovolníci tu strávili desítky hodin na brigádách. Město přispěje 2 milióny korun.
            18:11
            Ústavní soud ruší šestiměsíční lhůtu na popření otcovství.
             Ústavní soudci zrušili šestiměsíční lhltu na popření otcovství. Je prý příliš krátká a nespravedlivá. Řada otců kvůli ní neuspěje u soudu a musí pak například živit dítě, které není jejich. Rozhodnutí platí od roku 2012.
             18:37
             Česko-rakouský policejní tým začíná vyšetřovat dodávku transportérů Pandur do Čech.
              Česko-rakouský policejní tým se začíná zabývat kauzou Pandur. Nákup obrněných transportérů provází podezření z korupce. S aférou jsou spojováni vysocí čeští politici - například bývalí ministři obrany Kühnl a Barták nebo Stanislav Gross.
              19:04
              ArtCamp
               Digitální fotografie, 3D modelování, šperky, nebo fashion design – to jsou nejoblíbenější kurzy letošního ArtCampu . Mezinárodní letní škola umění se koná v Plzni už pošesté.
               20:43
               V Praze se na příměstských táborech vystřídá 13 tisíc dětí.
                Příměstské jednodenní tábory zažívají boom. Praha o prázdninách pořádá 145 turnusů.
                22:26
                Na dětském táboře na Vysočině armáda předvedla svojí nejmodernější techniku
                 Děti v noci s vojáky zažijí kurz přežití v tísni. Už ráno předváděla armáda dva bojové vrtulníky a také ukázky práce výsadkářů.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sčítání škod po bleskových záplavách — Odstraňování následků po deštích — Obnovení provozu po nehodě vlaku — Šíření covid-19 v Česku zrychluje — Zadržení členů gangu — Měsíc od požáru v Alzheimer centra — Kamion narazil do mostu — Česko předsedá Radě EU — Začíná 56. MFF Karlovy Vary — Ode dneška platí vyšší životní minimum — Nový železniční koridor na Benešovsku — Správce sociálně vyloučených lokalit — Balík s kokainem v Ústeckém kraji — Zloděj, který nekrade, jen se dívá — Pražskému letišti vypadl odbavovací systém — Odstraňování kůrovcové kalamity

                 1. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky nočních bouřek — Bleskové povodně ve středních Čechách — Konec školního roku — České předsednictví v Radě EU — Přípravy na přílet eurokomisařů — Konec nouzového stavu — Končí termín podání žádosti o odškodnění pro obyvatele Vrbětic — Dopravní omezení v Pardubicích — Přibývá nehod na elektrokoloběžkách — SeČTeno 2022 — Policie řeší na Šumavě další případ napadení — Spis Stoka II — Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost — Krádež součástek ve Škoda Auto — Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů

                 30. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Výkyvy teplot ohrožují lidské zdraví — Likvidace následků bouřek — Zřícená střecha v části Žižkových kasáren — Výstraha na bouřky a povodně — SeČTeno 2022 — Nedostatek míst na středních školách v Praze — Zvýšení životního — Požár bytu v Praze 3 — Z balíku na poště vylézaly včely — Zvýšil se počet nehod na přejezdech — Přípravy na KVIFF vrcholí — Nový bojový dron Bivoj — Náročné dny pro květinářství

                 29. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                 28. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                 27. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                 24. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám