Působivý dramatický příběh Josefa Klímy o střetu morálky s bezohlednou kriminalitou nezletilých v drsné realitě současnosti. Mladá poslankyně pocítí na vlastní kůži důsledky nedokonalosti trestního zákoníku.
Režie: Miloš Zábranský. Scénář: Josef Klíma. Hrají: Lenka Vlasáková, Adrian Jastraban, Jiří Schmitzer, Simona Stašová a další.

Mladá poslankyně, které dal Josef Klíma ve svém příběhu jméno Denisa Klánová, se snaží ovlivnit odhlasování dlouhá léta připravovaného trestního zákoníku. Je přesvědčena, že do něj byla, v podobě jednoho z paragrafů, záměrně vpašována skrytá past, otevírající dokořán dveře tunelářům a která navíc ještě ty, kdo jsou za podobnou činnost již stíháni, de facto amnestuje. Její krok vyvolá celou řadu reakcí těch, kteří by si naopak přáli, aby trestní zákoník byl odhlasován a schválen právě v této podobě. Rozehrají nelítostnou hru, kterou nemůže bezbranná žena bez pomoci paragrafů zákona, který právě ona zpochybnila, vyhrát...

Režisér televizního filmu Miloš Zábranský si vybral do hlavní role Lenku Vlasákovou. Dále hrají Adrian Jastraban, Vladimír Kratina, Jiří Schmitzer, Simona Stašová, Martin Preiss, Jana Šulcová, Patricie Solaříková, Bořivoj Navrátil a další.

Napište nám