11. únor

Obsah dílu

Pražská asanace — Kniha o Nuslích — Stanice metra Jiřího z Poděbrad — Malá Strana bez tramvají — Hotel Intercontinental — Fronty na bankovky — Prosba na respondenty — Plány Národní galerie — Zuzana Strnadová

Části dílu

00:45
Pražská asanace
  Před stotřiceti byl přijat zákon o Pražské asanaci, která zcela proměnila nejen židovskou část Starého Města. Během několika let bylo zbouráno na 600 domů, z nichž mnohé byly vzácnými stavebními památkami.
  07:05
  Kniha o Nuslích
   Právě vzniká velká nuselská encyklopedie, kterou sepisuje pan Rudolf Píša. Chtěl by do knihy zaznamenat všechny nuselské živnostníky, obchůdky nebo hospody. Shání proto jakékoliv zmínky o Nuslích, včetně fotografií domů i lidí.
   08:07
   Stanice metra Jiřího z Poděbrad
    Nové výtahy i jezdící schody, ale také moderní technologické zázemí. I to bude součástí stanice metra Jiřího z Poděbrad na lince A. Kvůli opravám tudy soupravy pouze projíždějí. Pro cestující zůstane uzavřená až do podzimu.
    09:36
    Malá Strana bez tramvají
     Začala dlouho připravovaná oprava frekventované tramvajové trati mezi Klárovem a Újezdem. Výluka je obousměrná a potrvá do konce března. Práce ale znamenají dopravní omezení i pro individuální, automobilovou dopravu.
     11:07
     Hotel Intercontinental
      Třičtvrtě roku zbývá do znovuotevření hotelu Intercontinental po velké rekonstrukci. Legendární hotel sice ztratí svůj původní název, měl by si ale uchovat umělecké prvky, které ho zdobily od jeho počátků v roce 1974.
      15:13
      Fronty na bynkovky
       Pro speciální bankovku se v tomto týdnu vypravily tisíce lidí. Před pobočkami České národní banky se tak tvořily stametrové fronty. Tisícikoruna láká výročním logem, které připomíná rozdělení československé měny a vzniku české koruny.
       17:03
       Prosba na respondenty
        Hledáme lidi, kteří ještě zažili provoz Masarykových domovů. Zrovnatak bychom uvítali, kdyby se nám přihlásili ti, kdo pracovali v Odkolkových pekárnách ve Vysočanech a také bývalé pracovníky telekomunikační ústředny na Žižkově.
        17:31
        Plány Národní galerie
         Národní galerie představila výstavní plány pro letošní sezónu. Soustředit se chce na české umělce – jednoho z hlavních představitelů romantismu Josefa Mánesa nebo barokního mistra Petra Brandla. Slibuje nový pohled na jejich život a dílo.
         19:27
         Zuzana Strnadová
          Po více než dvaadvaceti letech skončila na místě ředitelky Muzea hlavního města Prahy Zuzana Strnadová. Nejen o tom, co všechno se jí ve funkci podařilo ale také o charizmatickém kraji jejího dětství-novoměstském Větrovu.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          18. únor

          Napište nám