27 minut

30. července 2022

Obsah dílu

Antonín Engel — Nová tramvajová trať — Noční směny na Barrandovském mostě — Stanové městečko v Malešicích — Záchrana muže z Vltavy — Letiště nabírá personál — Střecha rotundy — Listiny v Národním muzeu — Zelené střechy vs. Tepelné ostrovy — Dům U Bílé botky

Části dílu

00:39
Antonín Engel
    Další díl portrétů lidí, kteří změnili tvář Prahy. Antonín Engel vytvořil třeba Podolskou vodárnu a výrazně se zapsal i do současné podoby Dejvic a Vítězného náměstí.
    07:30
    Nová tramvajová trať
      Pražský dopravní podnik začal se stavbou nejdelšího plánovaného úseku tramvajové trati. Více než dvoukilometrové trasy z Divoké Šárky na sídliště Dědina. Aby odlehčila dopravě, má do budoucna vést až na ruzyňské letiště.
      09:07
      Noční směny na Barrandovském mostě
        Na Barrandovský most nastoupila noční směna. Stavební firma se kvůli nečekaným potížím dostala do mírného skluzu. Práce komplikují také vysoké teploty, kvůli kterým se musejí dělníci častěji střídat.
        10:17
        Stanové městečko v Malešicích
          V Malešicích skončil stanový tábor pro ukrajinské uprchlíky. Vedení metropole ho sloučilo s tím, který je v Troji. Poslední den malešického zázemí jsme zaznamenali s kamerou.
          11:53
          Záchrana muže z Vltavy
            Muže, který se topil ve Vltavě, zachránila policistka. Volání o pomoc lidé zaslechli u Libeňského mostu. Mostního pilíře se tam držel sedmasedmdesátiletý zraněný muž. Policistka pro něj skočila do řeky a s pomocí kolegů ho dostala na břeh.
            12:19
            Letiště nabírá personál
              Zájem o cestování v posledních týdnech prudce roste. Cestovní kanceláře čekají dokonce lepší sezonu, než byla v roce 2019, tedy ještě před pandemií. Pražské letiště i proto chystá po mnoha letech hromadný nábor zaměstnanců.
              13:37
              Střecha rotundy
                Restaurátoři a památkáři, pracující na opravě Rotundy svatého Kříže ulici Karoliny Světlé, objevili na kapli unikátní střechu z dvanáctého století. Nález je o to vzácnější, že krytinou je opukový kámen.
                17:15
                Listiny v Národním muzeu
                  Dva autentické dokumenty související s operací Anthropoid jsou nově vystaveny v Národním muzeu. Zprávu určenou přímo Winstonu Churchillovi a korespondenci mezi zástupci tajných služeb zapůjčily britské Národní archivy.
                  18:32
                  Zelené střechy vs. Tepelné ostrovy
                    Holešovice nebo okolí O2 arény, to jsou podle satelitních snímků nejrozpálenější místa v Praze. Může za to hlavně hustá zástavba, betonové bloky i chybějící zeleň. Třeba zelené střechy ale přibývají jen velmi pomalu.
                    20:05
                    Dům U Bílé botky
                      Historie malebného domu U Bílé botky na Klárově se protnula s osudy populární herečky Slávky Budínové. Jeho majitelka zemřela přesně před dvaceti lety a o několik dní později poničily domek devastující povodně.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž27 minut
                      Další díl
                      6. srpna 2022

                      Přehled dílů

                      1082 dostupných
                      Stopáž27 minut

                      20. července

                      Dobrovolníci — Přestavujeme Václavák — Uzoučká ulička — 50 let metra — Výzva na Vinohradské nádraží — Cestami proměn — Dvorecký most — Z Branického nádraží po železnici do Posázaví a do Brd

                      20. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      13. července

                      Osada Baba — Bourání hradeb — Brána gigantů — Výtah metra — Branický most — Hostinec U Koppů — Narodil se luskoun — Rváčov — Přes Běchovice do Úval

                      13. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      29. června

                      Čmelín — Spor o předzahrádky — Dejvická nádražka — Koněv — Zahrada seniorů — František kardinál Tomášek — Knihovna Václava Havla — Performance za komunismu — Satalice a Čakovice

                      29. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      22. června

                      Jazz kluby — Máj v novém — Zastávky na znamení — Tramvaje na Václavák — Metroprovoz — Náprstkovo muzeum — Ungelt ke hvězdám — Letní seriál: vlakem na výlet

                      22. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      15. června

                      Vinohradům je 175 let — Dvorecký most — Výročí vodárny v Káraném — Nádraží Vyšehrad — Pražské ptactvo — 335 let od Francouzského požáru — Křižíkovy pavilóny — Zavěšený kafe — Pater noster — Poštolky z paneláku

                      15. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      8. června

                      90 let domu Radost — Poříční policie — Vlny na Štvanici — Křídla andělům — Zahradnictví Ďáblice — Vůz Františka Ferdinanda d´Este — Lední medvědi — Petr Zenkl

                      8. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      1. června

                      400 let Valdštejnské zahrady — Mistři světa — Archeologický výzkum na okruhu — Dvorek Židovského města — Výstava Hry Franze Kafky — Baráčníci — Hostinec U Králíka

                      1. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      25. května

                      Dům U Sladkých — Povozy a fiakry — Dopravní investice — Tramvaje na Václavák — Metro D — Bezpečnost metra — Motýli na Máj — Výstava Národní galerie — Cestovní kanceláře

                      25. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      18. května

                      Zájem o skauting — Pošta Jindřišská — Strojvůdce metra — 125 let ČOV — Výzva na nádraží — Navalis — Výstava Jaroslava Róny — Kolej Albertov

                      18. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      11. května

                      Procházky Prahou astronomickou — Památníky Pražského povstání — Karel Hartig — Začíná Pražské jaro — Výstava Na led — Nákolníky

                      11. 5. 2024 na ČT1

                      Napište nám