27 minut

30. červenec

Obsah dílu

Antonín Engel — Nová tramvajová trať — Noční směny na Barrandovském mostě — Stanové městečko v Malešicích — Záchrana muže z Vltavy — Letiště nabírá personál — Střecha rotundy — Listiny v Národním muzeu — Zelené střechy vs. Tepelné ostrovy — Dům U Bílé botky

Části dílu

00:39
Antonín Engel
    Další díl portrétů lidí, kteří změnili tvář Prahy. Antonín Engel vytvořil třeba Podolskou vodárnu a výrazně se zapsal i do současné podoby Dejvic a Vítězného náměstí.
    07:30
    Nová tramvajová trať
      Pražský dopravní podnik začal se stavbou nejdelšího plánovaného úseku tramvajové trati. Více než dvoukilometrové trasy z Divoké Šárky na sídliště Dědina. Aby odlehčila dopravě, má do budoucna vést až na ruzyňské letiště.
      09:07
      Noční směny na Barrandovském mostě
        Na Barrandovský most nastoupila noční směna. Stavební firma se kvůli nečekaným potížím dostala do mírného skluzu. Práce komplikují také vysoké teploty, kvůli kterým se musejí dělníci častěji střídat.
        10:17
        Stanové městečko v Malešicích
          V Malešicích skončil stanový tábor pro ukrajinské uprchlíky. Vedení metropole ho sloučilo s tím, který je v Troji. Poslední den malešického zázemí jsme zaznamenali s kamerou.
          11:53
          Záchrana muže z Vltavy
            Muže, který se topil ve Vltavě, zachránila policistka. Volání o pomoc lidé zaslechli u Libeňského mostu. Mostního pilíře se tam držel sedmasedmdesátiletý zraněný muž. Policistka pro něj skočila do řeky a s pomocí kolegů ho dostala na břeh.
            12:19
            Letiště nabírá personál
              Zájem o cestování v posledních týdnech prudce roste. Cestovní kanceláře čekají dokonce lepší sezonu, než byla v roce 2019, tedy ještě před pandemií. Pražské letiště i proto chystá po mnoha letech hromadný nábor zaměstnanců.
              13:37
              Střecha rotundy
                Restaurátoři a památkáři, pracující na opravě Rotundy svatého Kříže ulici Karoliny Světlé, objevili na kapli unikátní střechu z dvanáctého století. Nález je o to vzácnější, že krytinou je opukový kámen.
                17:15
                Listiny v Národním muzeu
                  Dva autentické dokumenty související s operací Anthropoid jsou nově vystaveny v Národním muzeu. Zprávu určenou přímo Winstonu Churchillovi a korespondenci mezi zástupci tajných služeb zapůjčily britské Národní archivy.
                  18:32
                  Zelené střechy vs. Tepelné ostrovy
                    Holešovice nebo okolí O2 arény, to jsou podle satelitních snímků nejrozpálenější místa v Praze. Může za to hlavně hustá zástavba, betonové bloky i chybějící zeleň. Třeba zelené střechy ale přibývají jen velmi pomalu.
                    20:05
                    Dům U Bílé botky
                      Historie malebného domu U Bílé botky na Klárově se protnula s osudy populární herečky Slávky Budínové. Jeho majitelka zemřela přesně před dvaceti lety a o několik dní později poničily domek devastující povodně.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž27 minut
                      Další díl
                      6. srpen

                      Přehled dílů

                      Stopáž26 minut

                      13. srpen

                      Příběh Občanské plovárny — 20 let od povodní — Výstava fotografií z povodní — Plavčík Ferdinand Platil — Osvald Polívka

                      13. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      6. srpen

                      Minulost a současnost divadla Rokoko — Rekonstrukce Barrandovského mostu je ve skluzu — Oprava Karlova mostu — Smetanovo nábřeží v novém — Lanovka z Podbaby do Bohnic — Příběh hostince U Kosů — Nové vydání autobiografie Ivo Pospíšila — Barokní architekt Kryštof Dientzenhofer

                      6. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      30. červenec

                      Antonín Engel — Nová tramvajová trať — Noční směny na Barrandovském mostě — Stanové městečko v Malešicích — Záchrana muže z Vltavy — Letiště nabírá personál — Střecha rotundy — Listiny v Národním muzeu — Zelené střechy vs. Tepelné ostrovy — Dům U Bílé botky

                      30. 7. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      23. červenec

                      Svatojánská brána a Čapadla — Nová Palmovka — Zpackaný orloj — Věra Machoninová — Čtyřlístek ve filmu — Divadlo Spirála — Sága rodu Vejtrubů

                      23. 7. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      16. červenec

                      Letenský kolotoč — Asistenční centrum — Odstřelovači u požáru — Josef Vomáčka — Štvanická lávka — Dvorecký most — Karlův most slaví — Buldra a Justich — Výzva na Občanskou plovárnu

                      16. 7. 2022 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      9. červenec

                      Adolf Loos — Omezení na letišti — Památník ze židovských náhrobků — Kino Humanita — Záchrana modráska — Výzva na Občanskou plovárnu — Den otevřených ateliérů — Kino Kavalírka

                      9. 7. 2022 na ČT1

                      Napište nám