16. duben 2022

Obsah dílu

DFC Praha — Staví se lávka HolKa — Bezpečné cesty do škol — Areál ruských oligarchů — Kostel svatého Apolináře — Fotografování války — Robert Kozler

Části dílu

00:50
DFC Praha
  Rozdrtili třeba Bayern Mnichov. Fotbalový klub D.F.C. Prag, složený převážně z pražských Židů, byl před II. světovou válkou jedním z nejlepších týmů v Evropě. Většina jeho hráčů se nevrátila z koncentračních táborů. Klub teď znovu ožívá.
  04:15
  Staví se lávka HolKa
   Na Štvanici už stojí první pilíř nové lávky, která má propojit Karlín a Holešovice. Stavbaři teď začali speciálním bagrem hloubit i vltavské dno, aby do něj zasadili konstrukce dalších pilířů.
   05:33
   Bezpečné cesty do škol
    Bezpečnější přístupy do škol teď mají žáci v Praze 6. Dopravní komplikace, které ohrožovaly přicházející děti, by se už opakovat neměly. Trojice škol sídlících v jedné ulici, od teď každé ráno cestu pro auta na hodinu uzavírá.
    07:13
    Areál ruských oligarchů
     Úřady hledají způsob, jak postihnout projekty lidí napojených na Putinův režim, kteří se skrývají za anonymními společnostmi. Jde například o více než miliardovou investici ruských podnikatelů do stavby golfového areálu u Prahy.
     09:41
     Kostel svatého Apolináře
      Je to poslední sakrální stavba, kterou založil na Novém Městě Karel IV. Poněkud opomíjený kostel svatého Apolináře, stojící na málo frekventovaném Větrově, je jednou z nejvýznamnějších staveb kostelního kříže.
      17:45
      Fotografování války
       Příběhy lidí, zničená města i civilní oběti. I díky fotografům může svět v médiích či na sociálních sítích sledovat, co se děje na Ukrajině. Vznikají už i výstavy - jednu teď v holešovickém DOXu pořádá Člověk v tísni.
       19:42
       Robert Kozler
        Už třicet let organizuje jeden z největších kulturních festivalů nejen v Praze. První ročník přehlídky hudebních skupin a divadel Mezi ploty uspořádal v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích v roce 1992. Robert Kozler.
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        23. duben 2022

        Napište nám