Nahrávám video

28. listopad 2020

Obsah dílu

Židovská Praha — Vánoční strom už na místě — Trojská lávka — Bourání školky — Židovské muzeum — Sbory — Výzva na bufety — Okénko kultury — Mostecká 20

Části dílu

00:44
Židovská Praha
  Jak se proměnila dávná chudinská Pátá čtvrť neboli Židovské město po asanaci na přelomu 19. a 20. století. Co z těch dob dodnes v ulicích zůstalo a přetrvává i na dále zdejší židovská tradice?
  08:35
  Vánoční strom už na místě
   Na Staroměstském náměstí už od úterního dopoledne stojí smrk ztepilý, který letos bude centrum Prahy zdobit během vánočních svátků. Převezený tam byl v noci. Strom letos pochází z obce Kamenný Přívoz ve středních Čechách.
   09:11
   Trojská lávka
    Jsou to necelé tři roky od pádu lávky spojující Tróju s parkem Stromovka. Teď už Vltavu překonává nová stavba. Její kondici neustále sleduje množství instalovaných čidel.
    10:47
    Bourání školky
     Developerská společnost JRD zbourala bývalou školku ve Smotlachově ulici v Praze 12. Podle stavebního odboru místní radnice ale firma neměla k demolici pravomocné povolení a nemá ho ani k následné výstavbě. To společnost odmítá.
     12:34
     Židovské muzeum
      Psal se rok 1906 a staré pražské židovské gheto zbourali. I proto bylo zřízeno Židovské muzeum, které se snažilo zachránit, co se dalo z likvidovaných budov.
      15:59
      Sbory
       Zpěv - ještě v září běžná součást našich životů, nyní jedna ze zapovězených činností. Vládní omezení nařízená kvůli ochraně před šířením koronaviru způsobila nejen pěvcům, ale i sborům vážné problémy. Potýkají se s nimi soubory profesionální i zájmové.
       17:46
       Výzva na bufety
        Pro chystané reportáže hledáme bývalé zaměstnance nebo stálé hosty klasických pražských bufetů a jídelen. Zaměřujeme se zejména na podniky U Rozvařilů, Korunu, bufet v Lucerně nebo Vaňhovu rybí restauraci.
        18:15
        Okénko kultury
         Soubor Cirk La Putyka otevřel v holešovické hale Skleněnka takzvané výdejní okénko kultury. Důkaz, že i divadlo lze takto servírovat. Jde o krátké, asi pětitiminutové představení, určené maximálně dva lidi nebo čtyřčlennou rodinu.
         19:49
         Mostecká 20
          Další díl seriálu o zajímavostech domů poněkud opomíjené součásti Královské cesty. Tentokrát zastavení v domě číslo 20.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          5. prosinec 2020

          Napište nám