27 minut

15. srpen 2020

Obsah dílu

Kniha o židovské Praze — Omezení konzumace alkoholu na náplavce — Ztráty hoteliérů kvůli koronaviru — Nejkrásnější dům architekta Loose — Letní seriál: policejní potápěči — Archeologové zkoumali zaniklé ghetto

Části dílu

00:43
Kniha o židovské Praze
  Zmizelý svět židovské Prahy připomínají nově vydané povídky Františka Roberta Krause, který se přátelil s Franzem Kafkou i Egonem Erwinem Kischem.
  06:59
  Omezení konzumace alkoholu na náplavce
   Magistrát chystá novelu vyhlášky, která zakáže pití alkoholu na náplavkách mezi půlnocí a osmou hodinou ráno. Má to napomoci boji proti rušení nočního klidu lidmi, kteří si k řece nosí alkohol nakoupený v okolních večerkách.
   08:41
   Ztráty hoteliérů kvůli koronaviru
    Turistický ruch utrpěl kvůli koronaviru rekordní ztráty a hotely ve velkých městech, které jsou závislé na cizincích, jsou v potížích pořád. V Praze se od dubna do června propadl počet návštěvníků dokonce o 94 %.
    10:14
    Nejkrásnější dům architekta Loose
     Na první pohled nenápadná bílá kostka – to je Müllerova vila ve Střešovicích. Uvnitř skrývá tajemství, které změnilo dějiny architektury.
     15:54
     Letní seriál: policejní potápěči
      Slouží nepřetržitě, čtyřiadvacet hodin denně bez ohledu na počasí i roční období. Na dění kolem Vltavy dohlíží už od roku 1942 oddíl poříční policie.
      20:19
      Archeologové zkoumali zaniklé ghetto
       Reportáž ukazuje starou Libeň, která se už změnila k nepoznání. Židy v Libni, jako i na dalších územích, stíhaly zákazy a vypovězení. Kde ghetto bylo? A co se s ním stalo? Více v reportáži.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       22. srpen 2020

       Přehled dílů

       Napište nám