26 minut

20. června 2020

Obsah dílu

Meteorologické sloupky — Pieta v Resslovce — Příběh domu z Resslovky — Pozor na tramvaje — Holešovické nádraží — Zámeček Cikánka — Zlatá pláž — World Press Photo — Pocta odbojáři — Nová místa ke koupání

Části dílu

00:43
Meteorologické sloupky
    Historici dosud zmapovali devět meteorologických sloupků na území Prahy. Dochovaly se pouze dva. Ty se teď snaží nadšenci s pomocí radnic opravit.
    04:09
    Pieta v Resslovce
      Před sedmdesáti osmi lety padlo v kostele v Resslově ulici po hrdinském boji sedm československých parašutistů. Mezi nimi Josef Gabčík a Jan Kubiš, kteří úspěšně provedli útok na nacistického pohlavára Heydricha.ČT24: Lidé si připomněli památku československých výsadkářů. V kryptě kostela zemřeli před 78 lety
      04:54
      Příběh domu z Resslovky
        18. června 1942 nacisté okolí Resslovy ulice uzavřeli. Chrám svatých Cyrila a Metoděje obklíčilo 700 příslušníků SS a gestapa. Lidé v okolních domech až na výjimky nevěděli, co se děje.ČT24: Nikdo z parašutistů se Němcům nedostal do rukou živý, jejich boj sledovali i obyvatelé domu v Resslově ulici
        06:50
        Pozor na tramvaje
          Pozor tramvaj – to je nová aplikace pražského Dopravního podniku. Míří na nepozorné chodce a řidiče, které má upozornit právě na blížící se tramvaj. Za loňský rok tramvaj chodce srazila 87x. O rok dříve 105x.ČT24: Pozor tramvaj! Nová aplikace DPP varuje nepozorné chodce
          08:03
          Holešovické nádraží
            Pražský dopravní podnik chystá opravu Nádraží Holešovice. Provést ji chce společně s firmou Nové Holešovice development. Nechal si zpracovat ekonomickou analýzu. Ta ale ukázala, že konkurenční nabídka je pro město výhodnější.ČT24: Dopravní podnik má lepší nabídku na opravu holešovického nádraží. Zastupitelé chtějí nový tendr
            10:03
            Zámeček Cikánka
              V hlubokém kaňonu na jihozápadním okraji Prahy je ukrytá malá osada dokonce se zámkem. Ten teď opravuje soukromý investor. Slibovanou repliku ale nahrazuje novostavbou.
              14:42
              Zlatá pláž
                Divadelní soubory se už teď připravují na další sezónu. Jak bude vypadat první zářijové představení, se mohou v mimořádné sérii předpremiér přesvědčit návštěvníci Divadla Na zábradlí. Komedii Zlatá pláž režíruje Jan Prušinovský.
                16:47
                World Press Photo
                  Výrazné novinářské snímky celého světa i koronavirová krize v Česku. Na Staroměstské radnici začala výstava World Press Photo, kterou tentokrát mimořádně doprovází ještě další expozice ryze tuzemské provenience.Oficiální stránky výstavy
                  18:53
                  Pocta odbojáři
                    Významný pomocník odbojové skupiny Obrana národa Josef Kafka má nově pamětní desku. Je umístěna na domě v Otakarově ulici v Nuslích. Kafka tam v bytě s ateliérem žil až do svého zatčení. Nacisti ho zavraždili v červnu 1943.prazskypatriot.cz: Praha 4 odhalila pamětní desku Josefu Kafkovi
                    19:29
                    Nová místa ke koupání
                      Zaměstnanci Výzkumného ústavu vodohospodářského pro svůj projekt s cílem najít nová místa ke koupání pro Pražany loni a předloni testovali na čtyři desítky rybníků a vodních nádrží v metropoli, nebo v její těsné blízkosti.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      27. června 2020

                      Přehled dílů

                      Stopáž27 minut

                      22. června

                      22. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      15. června

                      Vinohradům je 175 let — Dvorecký most — Výročí vodárny v Káraném — Nádraží Vyšehrad — Pražské ptactvo — 335 let od Francouzského požáru — Křižíkovy pavilóny — Zavěšený kafe — Pater noster — Poštolky z paneláku

                      15. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      8. června

                      90 let domu Radost — Poříční policie — Vlny na Štvanici — Křídla andělům — Zahradnictví Ďáblice — Vůz Františka Ferdinanda d´Este — Lední medvědi — Petr Zenkl

                      8. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      1. června

                      400 let Valdštejnské zahrady — Mistři světa — Archeologický výzkum na okruhu — Dvorek Židovského města — Výstava Hry Franze Kafky — Baráčníci — Hostinec U Králíka

                      1. 6. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      25. května

                      Dům U Sladkých — Povozy a fiakry — Dopravní investice — Tramvaje na Václavák — Metro D — Bezpečnost metra — Motýli na Máj — Výstava Národní galerie — Cestovní kanceláře

                      25. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      18. května

                      Zájem o skauting — Pošta Jindřišská — Strojvůdce metra — 125 let ČOV — Výzva na nádraží — Navalis — Výstava Jaroslava Róny — Kolej Albertov

                      18. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      11. května

                      Procházky Prahou astronomickou — Památníky Pražského povstání — Karel Hartig — Začíná Pražské jaro — Výstava Na led — Nákolníky

                      11. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      4. května

                      Opravené hroby primátorů — Velké tramvajové výluky — Vitráže Průmyslového paláce — Archeonálezy na Masaryčce — Výzva na nádraží — Divadlo Spirála — 50 let metra — Hostinec U Sojků

                      4. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      27. dubna

                      Pražské tržnice — Stavíme metro D — Prohlídky metra — Nuselské schody — Opravený dalekohled hvězdárny — Výzva na nádraží — Zlatá ulička — Dům číslo 7 v Nádražní ulici

                      27. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      20. dubna

                      Boudník a Hrabal — Revitalizace vltavského břehu — MS v hokeji a bezpečnost — Chystají se hospody — Parkování na letišti — Praha a hazard — Kafka na cestách — Gorilí mládě — Strahovský stadion — 170 let fabriky Ringhoffer — Dům číslo 12 v Nádražní ulici

                      20. 4. 2024 na ČT1

                      Napište nám