Nahrávám video

20. červen 2020

Obsah dílu

Meteorologické sloupky — Pieta v Resslovce — Příběh domu z Resslovky — Pozor na tramvaje — Holešovické nádraží — Zámeček Cikánka — Zlatá pláž — World Press Photo — Pocta odbojáři — Nová místa ke koupání

Části dílu

00:43
Meteorologické sloupky
    Historici dosud zmapovali devět meteorologických sloupků na území Prahy. Dochovaly se pouze dva. Ty se teď snaží nadšenci s pomocí radnic opravit.
    04:09
    Pieta v Resslovce
      Před sedmdesáti osmi lety padlo v kostele v Resslově ulici po hrdinském boji sedm československých parašutistů. Mezi nimi Josef Gabčík a Jan Kubiš, kteří úspěšně provedli útok na nacistického pohlavára Heydricha.ČT24: Lidé si připomněli památku československých výsadkářů. V kryptě kostela zemřeli před 78 lety
      04:54
      Příběh domu z Resslovky
        18. června 1942 nacisté okolí Resslovy ulice uzavřeli. Chrám svatých Cyrila a Metoděje obklíčilo 700 příslušníků SS a gestapa. Lidé v okolních domech až na výjimky nevěděli, co se děje.ČT24: Nikdo z parašutistů se Němcům nedostal do rukou živý, jejich boj sledovali i obyvatelé domu v Resslově ulici
        06:50
        Pozor na tramvaje
          Pozor tramvaj – to je nová aplikace pražského Dopravního podniku. Míří na nepozorné chodce a řidiče, které má upozornit právě na blížící se tramvaj. Za loňský rok tramvaj chodce srazila 87x. O rok dříve 105x.ČT24: Pozor tramvaj! Nová aplikace DPP varuje nepozorné chodce
          08:03
          Holešovické nádraží
            Pražský dopravní podnik chystá opravu Nádraží Holešovice. Provést ji chce společně s firmou Nové Holešovice development. Nechal si zpracovat ekonomickou analýzu. Ta ale ukázala, že konkurenční nabídka je pro město výhodnější.ČT24: Dopravní podnik má lepší nabídku na opravu holešovického nádraží. Zastupitelé chtějí nový tendr
            10:03
            Zámeček Cikánka
              V hlubokém kaňonu na jihozápadním okraji Prahy je ukrytá malá osada dokonce se zámkem. Ten teď opravuje soukromý investor. Slibovanou repliku ale nahrazuje novostavbou.
              14:42
              Zlatá pláž
                Divadelní soubory se už teď připravují na další sezónu. Jak bude vypadat první zářijové představení, se mohou v mimořádné sérii předpremiér přesvědčit návštěvníci Divadla Na zábradlí. Komedii Zlatá pláž režíruje Jan Prušinovský.
                16:47
                World Press Photo
                  Výrazné novinářské snímky celého světa i koronavirová krize v Česku. Na Staroměstské radnici začala výstava World Press Photo, kterou tentokrát mimořádně doprovází ještě další expozice ryze tuzemské provenience.Oficiální stránky výstavy
                  18:53
                  Pocta odbojáři
                    Významný pomocník odbojové skupiny Obrana národa Josef Kafka má nově pamětní desku. Je umístěna na domě v Otakarově ulici v Nuslích. Kafka tam v bytě s ateliérem žil až do svého zatčení. Nacisti ho zavraždili v červnu 1943.prazskypatriot.cz: Praha 4 odhalila pamětní desku Josefu Kafkovi
                    19:29
                    Nová místa ke koupání
                      Zaměstnanci Výzkumného ústavu vodohospodářského pro svůj projekt s cílem najít nová místa ke koupání pro Pražany loni a předloni testovali na čtyři desítky rybníků a vodních nádrží v metropoli, nebo v její těsné blízkosti.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      27. červen 2020

                      Přehled dílů

                      Napište nám