14. prosinec 2019

Část: Klánovický les

Obsah dílu

Klánovický les — Pomník Vlasovcům — Tramvaj Václava Havla — Ženy na poště — Muzeum hudby oceněno — Lesopark Cibulka

Části dílu

00:36
Klánovický les
  Procházka největším lesem na území hlavního města. S místním hajným, zástupkyní občanského spolku i s archeologem, který tu před lety prováděl průzkum a objevil dávno zaniklou středověkou vesnici.
  07:30
  Pomník Vlasovcům
   V Řeporyjích opravdu vznikne pomník věnovaný padlým vojákům Ruské osvobozenecké armády-Vlasovcům. Definitivně to odsouhlasilo zastupitelstvo této městské části.
   09:33
   Tramvaj Václava Havla
    Ulicemi Prahy jezdí revoluční tramvaj. Připomíná 30 let od kandidatury Václava Havla na prezidenta republiky. Jde přitom o autentický vůz číslo 8085, který byl v prosinci roku 1989 polepený revolučními hesly.
    11:03
    Ženy na poště
     Stejnojmenná výstava v Poštovním muzeu mapuje historii působení žen v této instituci. Přidali jsme současnost i českotelevizní archivní materiály.
     16:26
     Muzeum hudby oceněno
      České muzeum hudby má ve sbírkách víc než sedm set tisíc položek. K patnáctému výročí otevření svého sídla v bývalém dominikánském kostele na Malé straně získalo muzeum Certifikát výjimečnosti od cestovatelského webu TripAdvisor.
      19:18
      Lesopark Cibulka
       Zajímavá historie přírodního území, které v okrasný park přeměnil Leopold Thun Hohenstein. Restaurátoři teď opravují drobné stavby včetně čínského pavilónku. O zdejší hájovnu se stará místní spolek. Skauti čistí vodní plochy a studánky.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       21. prosinec 2019

       Napište nám