Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

Archeonálezy na Vyšehradě

Objev dílny na zpracovaní stříbrné rudy, která je z období kolem roku tisíc. Archeologové na Vyšehradě.


Padesátka na magistrále

Praha sjednotila nejvyšší povolenou rychlost na magistrále. Přes celé centrum se teď smí jezdit pouze padesátikilometrovou rychlostí. A to i v úseku od Muzea kolem Hlavního nádraží až ke sjezdu do Holešovic.

ČT24: Maximálně padesátkou. Praha sjednotila rychlost na severojižní magistrále


Praha zvažuje mýto

Praha bude znovu řešit otázku zavedení mýtného pro auta na některých silnicích. Je ale potřeba jednat s ministerstvem dopravy o změně zákona, která by to umožnila. Výše mýtného by mohla být v řádu desetikorun za den.

ČT24: Nízkoemisní zóny nebudou, Praha ale zvažuje mýto. Chce o tom jednat s ministerstvem dopravy


Boj s autoveterány

Podvodné registrace, závady, špatný technický stav – taková jsou turistická vozidla všeho druhu, která jezdí po Praze. Magistrát požádal policii a úředníky Ministerstva dopravy, aby je během léta zkontrolovali.


Kauza Vincentinum

Kauza bývalého armádního areálu v Břevnově nekončí. Ministerstvo obrany budovu s pozemky v hodnotě desítek milionů převedlo bezplatně na nadační fond, který se zavázal využívat prostory k charitativním účelům. To se ale dosud nestalo.


Kulturák Eden

Co s vršovickým kulturním domem Eden? Zbourat, nebo za stovky milionů korun opravit? To je téma, které bude muset vedení této městské části brzy rozhodnout.

ČT24: Demolice, nebo nákladná oprava. Podle statika je kulturní dům v Edenu v žalostném stavu


Tajemství pražských dvorků

Dvorek Soukenická

Jeden z činžáků v Soukenické ulici ukrývá ve svém vnitrobloku unikátní monumentální budovu modlitebny církve bratrské. Farníci ji tu na začátku 20. století postavili za 8 měsíců.


Pel-mel zajímavostí

John do vany

Tak pojmenoval happening na střeše paláce Lucerna jeho autor Ondřej Kobza. Posluchači sledovali vystoupení operního pěvce Adama Plachetky s áriemi z Mozartova Dona Giovanniho z napuštěných plechových van.

ČT24: Donu Giovannimu vadí déšť, klidně se ale naloží do vany


Legendy lokálů

U Pinkasů

Restaurace U Pinkasů vznikla shodou náhod. U krejčího Jakuba Pinkase přespával plzeňský povozník Martin Salzmann. Traduje se historka, že povozník nechtěl platit za ubytování, a tak místo peněz dal svému známému dvě vědra piva.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD
ŽánrMagazín