26 minut

15. září 2018

Obsah dílu

Železniční muzeum — Lety se zpožďují — Mikroplasty ve Vltavě — Varhany pro Víta — Prezidentský vlak — Prezidentské fotky — Kupka — Orloj skoro hotov — Profesor Zdeněk Veselovský — Antonín Dekoj a Josef Pešek

Části dílu

00:40
Železniční muzeum
    Muzeum železnice a elektrotechniky na Masarykově nádraží. Architekti už vědí, jak bude vypadat.NTM: Projekt Železničního muzea NTM na Masarykově nádraží
    04:19
    Lety se zpožďují
      Skoro polovina letadel, která v létě startují z Letiště Václava Havla, má zpoždění. Ukazují to data z července, kdy vzlétlo 7 800 strojů.
      05:56
      Mikroplasty ve Vltavě
        Ekologové začali hledat mikroplasty taky v českých řekách. Za posledních 30 let se sice kvalita vody v nich výrazně zlepšila, ale objevily se nové druhy znečištění.Plast je past: Odebíráme vzorky z Vltavy. Hledáme v nich mikroplasty
        07:53
        Varhany pro Víta
          Posledních 10 milionů korun chybí ve sbírce na nové varhany v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Za tři roky se vybralo 65 milionů.ČT24: Sbírce na svatovítské varhany chybí ještě deset milionů. Píšťaly asi přiveze z Barcelony vlak
          10:10
          Prezidentský vlak
            Ještě čtyři dny mají lidé čas na to prohlédnout si unikátní prezidentský vlak, který Národní technické muzeum ve spolupráci s českými i slovenskými drahami vypravilo na oslavu stoletého výročí republiky.ČD: Národní technické muzeum s Českými drahami vypraví přes léto „Prezidentský vlak", připomene 100. výročí založení ČSR
            14:00
            Prezidentské fotky
              Jedenáct prezidentů. Právě jejich fotografie představuje výstava v Leica Gallery. Nese název „Slibuji věrnost republice“, slova, která všichni tito muži pronášeli v prezidentské přísaze.Galerie Leica: Slibuji věrnost republice
              15:54
              Kupka
                Největší retrospektivní výstavu světově proslulého malíře Františka Kupky nabízí Valdštejnská jízdárna. Výstava, která nabízí 100 pláten a dalších 150 prací na papíře, se do Česka přestěhovala z Paříže.Národní galerie: František Kupka 1871–1957
                17:41
                Orloj skoro hotov
                  Oprava Staroměstského orloje je skoro hotová. Zbývá dosadit poslední součástky. Odborníci už stroj vyčistili, ale hlavně mu vrátili původní předválečnou podobu.ČT24: Staroměstský orloj dostal při rekonstrukci původní předválečnou podobu
                  19:31
                  Profesor Zdeněk Veselovský
                    Výstavu k nedožitým devadesátinám významného zoologa uspořádala Řepská zoologická skupina v KC Průhon.KC Průhon: Praobyčejná zvířata
                    20:15
                    Antonín Dekoj a Josef Pešek
                      Na pohnuté události roku 1968 vzpomínají televizní technici Antonín Dekoj a Josef Pešek.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      22. září 2018

                      Napište nám