Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše
Pražské proměny

Oprava kolotoče na Letné

Letenský unikát v rukou restaurátorů. Reportáž prozradí, co všechno se dočká opravy a proč se zprovoznění kolotoče odkládá…

Oficiální stránky Letenského kolotoče


Pomník maršála Koněva doplnily desky s vysvětlivkami

Kontroverzní pomník maršála Koněva na náměstí Interbrigády v Bubenči je po rekonstrukci a doplnily ho nové bronzové desky, které zmiňují i poválečnou temnější činnost sovětského vojevůdce. Ani slavnostní odhalení se ale neobešlo bez protestů.

ČT24: Už ne jen maršál osvoboditel: Koněvova socha dostala vysvětlující tabulky


Dopady horkého léta v Praze

Kvůli letošnímu tropickému létu řeší metropole problémy s horkem, které se na některých místech kumulovalo: k ochlazení měly přispět nové vodní plochy. Ty ale vznikají jen v okrajových částech hlavního města – přímo v centru tomu brání husté rozvody sítí i omezení památkové ochrany.


Reportáž týdne

Nové mlýnské kolo na Kampě

Romantické zákoutí Čertovky po několika měsících znovu krášlí klapající mlýnské kolo. Je zbrusu nové – to staré museli po šestadvaceti letech kvůli havarijnímu stavu vyměnit.


Pel-mel zajímavostí

Záhada rozstřílené fasády Národního muzea

Jednou z nejviditelnějších připomínek sovětské okupace ze srpna 1968 je rozstřílená fasáda Národního muzea. Sovětští vojáci si prý budovu spletli se sídlem rozhlasu. Podle historiků to tak ale zřejmě nebylo.

Národní muzeum: Rekonstrukce Historické budovy Národního muzea


Pel-mel zajímavostí

Výstava fotografií Oldřicha Škáchy

Oldřich Škácha se do povědomí lidí zapsal hlavně jako dvorní fotograf Václava Havla. Czech Photo Centre teď vystavuje jeho snímky z prvních dnů srpnové okupace Československa. K vidění budou do 16. září.

Praha.eu: Srpen 1968 na unikátních fotografiích Oldřicha Škáchy


Pel-mel zajímavostí

Srpnová okupace objektivem Američana

Fotograf Paul Goldsmith navštívil Prahu jako devatenáctiletý student. Když ho 21. srpna probudil hluk tanků, vyrazil do ulic. Soubor padesáti fotek veřejně vystavuje po delší době.

ÚSTR ČR: Zveme vás na výstavu fotografií Srpen 1968 objektivem Paula Goldsmithe


Srpen 1968 v ČST

Gustav Oplustil

Dramaturg a scenárista Gustav Oplustil vzpomíná nejen na srpen 1968. Jeho jméno je spojeno s řadou kabaretů, povídek, komedií, veseloher, scének i seriálů a je vlastně synonymem pro televizní zábavu vůbec.

Gustav Oplustil
dramaturg, scenárista

Gustav Oplustil

* 2. 8. 1926Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrMagazín