26 minut

10. únor 2018

Obsah dílu

Fenomén Václavák — Obnova Malostranského náměstí — Stadion Evžena Rošického je na prodej — Na běžky na Vypich — Výstava Libuše Pilařové-Kverkové — Pražská kavárna v knize — Čarodějky ze Salemu ve Vinohradském divadle — Praha objektivem Davida Gaberleho — Kontroverzní rampy na Václavském náměstí

Části dílu

00:43
Fenomén Václavák
    Kdysi živé náměstí sloužící Pražanům – dnes zmrtvený prostor. Své zmírání zahájil už za bývalého režimu likvidací tramvajové dopravy, jednoho z hlavních městotvorných prvků. Může to změnit chystaná rekonstrukce?ČT24: Rekonstrukce Václavského náměstí se přiblížila. Praha vydala územní rozhodnutí
    08:28
    Obnova Malostranského náměstí
      Rekonstrukce brzy začne i na náměstí Malostranském. Jednu z nejstarších částí hlavního města příští měsíc prozkoumají archeologové. Novou podobu má mít náměstí už za rok.Praha.eu: Z Malostranského parkoviště se stává Malostranské náměstí
      09:37
      Stadion Evžena Rošického je na prodej
        Stadion Evžena Rošického je včetně pozemků na pražském Strahově na prodej. Pražský magistrát odmítl nabídku Fotbalové asociace na jeho odkup, může tak připadnout soukromému investorovi. Půdu pod hřištěm přitom hlavní město před třemi lety převedlo na fotbalovou asociaci výměnou za jiný majetek.ČT24: Praha stadion Evžena Rošického nechce, šanci má soukromý investor
        11:28
        Na běžky na Vypich
          Běžkařský okruh na Vypichu začali zasněžovat. Ski areál se sem po šesti letech přesunul z Chuchle kvůli lepším klimatickým podmínkám. Děla fungují jen pokud teplota klesne na -3 stupně.Oficiální stránky Ski Parku Praha
          13:27
          Novinky v dopravě
            14:13
            Výstava Libuše Pilařové-Kverkové
              Obrazy, které se postupem času stávají svědky doby a zachycují různá místa v Praze, která za několik posledních let změnila podobu nebo úplně zanikla. Dílo letos devadesátileté akademické malířky Libuše Pilařové-Kverkové vystavuje Galerie Villa Pellé.Oficiální stránky Libuše Pilařové-Kverkové
              17:02
              Pražská kavárna v knize
                Pražská kavárna – nová kniha o tom, jak tyto prostory zasáhly do společenského a politického života. Představuje tradiční podniky, ve kterých se zakládaly spolky a umělecká hnutí a ukazuje i jejich současnou podobu. Tuzemská kavárenská tradice sahá víc než 300 let do minulosti.
                19:15
                Čarodějky ze Salemu ve Vinohradském divadle
                  Čarodějky ze Salemu, jednu z nejslavnějších her Arthura Millera, nově uvádí Vinohradské divadlo. Dramatik ji napsal jako reakci na politické procesy 50. let v obou částech světa, rozděleného železnou oponou.Divadlo na Vinohradech: Čarodějky ze Salemu
                  21:07
                  Praha objektivem Davida Gaberleho
                    Neměl ambice stát se známým umělcem. Na začátku David Gaberle pomocí fotoaparátu bojoval proti úzkostem, které v něm vyvolávaly rušné prostory. Teď představil první sólovou výstavu – k vidění je do konce února v Centru architektury a městského plánování.Oficiální stránky Davida Gaberleho
                    23:09
                    Kontroverzní rampy na Václavském náměstí
                      Ve spodní části Václavského náměstí plánuje soukromý investor výstavbu ve vnitrobloku. Součástí mají být i vjezdové rampy do podzemního parkoviště. Památkáři se ale staví proti.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž27 minut
                      Další díl
                      17. únor 2018

                      Přehled dílů

                      Stopáž27 minut

                      17. únor

                      České muzeum hudby — Nádraží Vyšehrad — Kasárna Karlín — Parkování ve městě — Vyšší městské nájmy — Zadní Kopanina — Archeologové u Jezulátka — Filharmonie na Vltavské — Tachovské náměstí

                      17. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      10. únor

                      Armáda spásy v zimě — Megatendr na metro — Kunratický zámek — Pražské aleje — Kotva zavírá — Spojení čtyř měst — Tvůrčí dům Elišky Peškové

                      10. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      3. únor

                      Pošta v Jindřišské — Kavárna ve Fantově budově — Nuselský Cirqueon — Baroko v Čechách a v Bavorsku — Novinka v divadle X10 — Petrská čtvrť

                      3. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      27. leden

                      Smíchovské nádraží — Pocitová mapa — Palachovo náměstí — Ďáblická hvězdárna — Josefína Dušková — Dvorecký most — Budova ČNB

                      27. 1. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      20. leden

                      Masarykovo nádraží — Úklid pře Filozofickou fakultou — Pieta za Jana Palacha — Botanická zahrada Malešice — Výzva na putyky — Gorila je holka — Zvonařka a pražská šunka

                      20. 1. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      13. leden

                      Andělé na Staromáku — Konec vánočního stromu — Fronty na Idiom a další hity — Libeňský most — Vysočany s novou tratí — Nové tramvaje — Bydliště: Jaroslav Seifert — Jak se mění Hrad — Kuchařky bez domova — Výzva na putyky — 240 let měření v Klementinu — Zimní stadiony

                      13. 1. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      6. leden

                      Časopis Nový prostor — Zkouška trolejbusů — Výtoňský most — Jindřišská pošta — Výstava malířských dvojčat — Husité na Žižkově — Zoo a adopce zvířat — Narodilo se gorilí mládě — Legendy lokálů — Výzva na putyky

                      6. 1. 2024 na ČT1
                      Stopáž27 minut

                      16. prosinec 2023

                      900. Metropole — Rajská zahrada — Mariánský sloup — Lampář na Karlově mostě — Jiránkova vila — Vyšší dívčí škola — 85 let Rychlých šípů — Vánoční pozvánka

                      25. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž27 minut

                      9. prosinec 2023

                      Chotkovy sady — Hlavní nádraží budí emoce — Dražba cedulí — Propojení tunelů metra — Historie trafik — Nájemci ve Zlaté uličce — Zlatá ulička — Trafika v Horních Počernicích

                      10. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž27 minut

                      2. prosinec 2023

                      Zaniklé pražské kluby — Kácení vánočního stromu pro Prahu — Strom už je na místě — Audrey Hepburn — Anna Karenina ve Švandově divadle — Ušatá lokomotiva — 300 let od smrti Santiniho — Hotel Beránek

                      2. 12. 2023 na ČT1

                      Napište nám