Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

Domy Na Farkáně

Kontroverzní bytové domy začaly vyrůstat v oblasti Na Farkáně. Stavbaři začali tím, že přímo před okna starousedlíků vztyčili velkou protihlukovou stěnu. Proti výstavbě i stěně místní protestují.


Dražší hroby

V Praze stojí hroby mnohem víc peněz než na venkově a pořád se zdražují. Liší se navíc kategoriemi, takže mnozí lidé platí za stejně velká hrobová místa víc než ostatní. To by se ale mělo už brzy změnit.


Klinika Žižkov

Boj o známou Kliniku, tedy komunitní centrum zřízené squattery v bývalém zdravotním zařízení pokračuje. Policie tento týden už podruhé objekt vyklidila kvůli nahlášené bombě. Squatteři se ale znovu vrátili.


Busy nesmí do Blanky

Autobusy zatím tunelem Blanka projíždět nesmějí. Stálo by to moc peněz, které teď magistrát k dispozici nemá. Do budoucna ale s linkou, která bude jezdit pod zemí, počítá.


Pražské spolčování

Zahrádkáři Na Balkáně

Gigantická je zahrádkářská kolonie Na Balkáně. Čítá přes 450 zahrádek s dlouhými a levnými nájemními smlouvami. Čtrnáct dalších pěstitelů má ale smůlu. Jejich pozemky patří státu a ten chce mnohem víc peněz.


Bydliště Praha

Houslařova dílna

Houslař Jan Slípka se stará nejen o nástroje muzikantů České filharmonie. Svou dílnu má přímo v útrobách Rudolfina.


Pel-mel zajímavostí

Včely v Praze

Poté, co se včely zabydlely v úlech na balkóně Národního divadla, se včelaři chystají další úly rozmístit na střechu magistrátu. Včelám se v Praze daří mnohdy líp než na venkově.


Pel-mel zajímavostí

Dětský ostrov stále uzavřen

Celé tři roky po ničivých povodních je pořád lidem nepřístupný kdysi populární Dětský ostrov. Vedení Prahy 5 se pře s opozicí o budoucí podobě rekreačního prostoru.


Pel-mel zajímavostí

Havlova hra

Dosud málo známou hru, kterou Václav Havel napsal v sedmdesátých letech spolu s Pavlem Kohoutem, uvádí teď Knihovna Václava Havla. Hra je o jeho ráčkování a hraje v ní i prezidentův bratr Ivan.


Ve stínu sv. Víta

Kostel svatého Vojtěcha

Uprostřed zahrádkářské kolonie Na Balkáně stojí bývalá tělocvična sportovní organizace Orel. Těsně před II. světovou válkou ji předělali na kapli, která se postupně přeměnila v unikátní kostel.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD