Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

Terasy obchodních domů

Terasy obchodního domu Bílá Labuť by brzy měly projít rekonstrukcí a měly by se vrátit k původnímu širšímu využití z konce 30. a 40. let. Kromě obchodu by měly sloužit i jako místo setkávání a kulturního vyžití. Na terase Kotvy bývaly v 70. letech výstavy a je odtamtud unikátní výhled na Prahu. Modrá terasa na budově ČKD na Můstku na dolním konci Václavského náměstí už nefunguje. Svůj název dostala podle modrého kamene, kterým byla původně obložena. Bývala tam restaurace, dnes je terasa součástí kanceláří a veřejnost tam nemůže.

videoTerasy obchodních domů
...
video video

Terasy obchodních domů


Příběh usedlosti Cibulka

Pražští památkáři dají majiteli usedlosti Cibulka čas do léta, aby předložil konkrétní projekt, jak chce chátrající památku opravit. Jinak přijdou vysoké pokuty. Cibulku musela před dvěma týdny opustit skupina squaterů, která tu na základě dohody s vlastníkem žila 3 roky. Proti masivnímu policejnímu zásahu se v Praze demonstrovalo.

videoPříběh usedlosti Cibulka
...
video video

Příběh usedlosti Cibulka


Žena roku

Paní Jitce Košínové vynesl její příběh titul Žena roku v regionu Praha. Před dvěma lety se dověděla, že má leukémii a tuto diagnózu jí lékaři zjistili doslova za pět minut dvanáct. Když nemoc překonala, paní Košínová se rozhodla pomáhat dalším pacientům.

videoŽena roku
...
video video

Žena roku


Komponenty pro Pražské jezulátko

Do radikální proměny malostranského barokního chrámu s Pražským Jezulátkem chybí už jen půl roku. Stovky tisíc turistů každoročně přitahuje známá soška z poloviny šestnáctého století, kterou teď prozáří moderní liturgické předměty. Pocházejí z dílny výtvarníka Otmara Olivy. Teď skončila hlavní fáze výroby ve slevárně v moravském Velehradu.

videoKomponenty pro Pražské jezulátko
...
video video

Komponenty pro Pražské jezulátko


Terasa Máje

Terasa obchodního domu Máj vznikla vlastně omylem. Architekti s ní původně vůbec nepočítali, ale byla jim prostě nařízena. Za navrhovaným obchodním domem původně ve Spálené ulici existoval památkově chráněný objekt U Ježíška se stejnojmennou hospodou. A architekti museli svůj projekt snížit z úrovně na Národní třídě na úroveň domu U Ježíška.

videoTerasa Máje
...
video video

Terasa Máje


Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD