Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

Černínský palác po opravě

Černínský palác má novou fasádu. Sídlo Ministerstva zahraničí prošlo opravami, které trvaly šest let. Budova je tak opět - stejně jako v době svého vzniku - jednobarevná. Palác nechal koncem 17. století podle návrhu italského architekta Francesca Carattiho postavit hrabě Humprecht Jan Černín, který působil jako habsburský vyslanec v Benátkách.


Pražané proti kácení

Lidé v hlavním městě bojují za stromy v ulicích. O jejich vykácení se mluví na několika místech. Tamní obyvatelé jsou většinou proti. O kácení se nejvíc mluví v parku Klamovka, v Belgické ulici na Vinohradech a na Janáčkově nábřeží na Smíchově.


Nová auta odchytové služby

Městská policie posiluje odchytovou službu. Strážníci jsou voláni k zaběhlým či opuštěným zvířatům stále častěji, a proto dostali dvě nová auta. Celkem mají v hlavním městě k dispozici 6 vozů.


Tajemství pražských dvorků

Dvorek Stupkova 8

Ještě před pár lety vnitroblok mezi holešovickými ulicemi Stupkova a Osadní pro společně trávené chvíle sousedů vůbec nelákal. Byl zarostlý plevelem a křovím. Pak ale prošel revitalizací, kterou nastartoval Karel Veselý. Původní myšlenka inspirovaná berlínským příkladem byla velkolepá. Propojit a zkultivovat dvory všech deseti domů bloku. Tomu ale zabránila neochota některých obyvatel, a tak zelená oáza nakonec vznikla spojením čtyř největších dvorků.


Týden sportu zdarma

Tisíce Pražanů využily možnost vyrazit o vánočních svátcích za sportem. V rámci tzv. Týdne sportu zdarma otevřelo přes sto areálů, bazénů, kluzišť i tělocvičen.


Katolíci se sjeli do Prahy

Více než 23 tisíc mladých věřících z celé Evropy přijelo do Prahy. Účastnili se křesťanského duchovního setkání Taizé, které se letos do metropole vrátilo po 24 letech. Poutníky hostilo u sebe doma zhruba dva a půl tisíce českých rodin.


Proměny Malostranského hřbitova

Nová zeď, chodníky a opravené náhrobky - tak má za rok vypadat Malostranský hřbitov. Typický břečťan částečně zmizí - hlavně tam, kde škodí ostatní zeleni. A celý hřbitov místo plotu ohraničí nová zeď - po vzoru té historické. Revitalizace vyjde na 39 milionů korun - většinu zaplatí Evropská unie. Hřbitov leží na rozhraní Smíchova a Košíř - přesto se nazývá Malostranský. Na místě dnešního kostela totiž stávala kaple, která spadala pod farnost na Malostranském náměstí.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD