Nahrávám video

6. září 2014

Obsah dílu

Dvorek Betlémská kaple — Konec nádraží v Bubenči — Více vlaků do Prahy — Škola začíná! — Vypouštění kalousů — Ostrov Štvanice — Školní veterinární klinika

Části dílu

00:51
Dvorek Betlémská kaple
    Betlémská kaple uprostřed Žižkova. Ani mnozí obyvatelé této čtvrti o její existenci nevědí. Betlémská kaple v Prokopově ulici právě slaví 100 let existence. Slavnostně ji otevřeli v roce 1914. Její fasáda je celopražským unikátem. Autorem je architekt Emil Králíček. Stavba v sobě mixuje kubismus a secesi.
    07:35
    Konec nádraží v Bubenči
      Po 164 letech přestaly na železničním nádraží Praha Bubeneč zastavovat osobní vlaky. Rekonstrukce trati na Roztoky se stanicí Bubeneč nepočítala. Ve čtvrtek 28. srpna večer se s historickou budovou rozloučili fandové symbolickým pohřbem.
      10:02
      Více vlaků do Prahy
        Jedinečná událost v historii tuzemské vlakové dopravy pro obyvatele čtyř měst a obcí v blízkosti Prahy. Začaly tam fungovat nové železniční zastávky. Cestování do hlavního města se díky nim zkrátí až o polovinu.
        11:25
        Volební plachta
          11:51
          Dárce s pistolí
            12:14
            Požár domu
              12:31
              Škola začíná!
                Studentky Gymnázia Na Zatlance v samotném centru Prahy zahájily hodiny tělocviku i v letošním školním roce v bizarních prostorách - odsvěcené kapli. Volejbalovou síť znovu natahují pod kůrem. V Zelenči, 800 metrů za hranicí města tento týden oslavovali. Po několika letech dotáhli do konce výstavbu nové školy, včetně zbrusu nové obří tělocvičny.
                15:07
                Terakotová armáda v Praze
                  17:02
                  Vypouštění kalousů
                    Záchranáři do pražských lesoparků vypouští 6 mláďat kalouse ušatého. Ptáci se zranili při letních červnových bouřkách, když vypadli z hnízda. Až dosud se o ně starali ve zvířecí záchranné stanici v Jinonicích. Mláďata by se zraněnými křídly ve volné přírodě nepřežila, napadly by je větší ptáci nebo kočky.
                    18:14
                    Upoutávka na Dvorek Kamenická
                      18:43
                      Ostrov Štvanice
                        Ostrov Štvanice leží mezi Karlínem a Holešovicemi. V těchto místech bývala Vltava mělká a vytvořila se zde řada ostrovů, které ale postupně zanikly při regulacích říčního koryta. Proto se také ostrovu původně říkalo Velké Benátky.
                        23:44
                        Školní veterinární klinika
                          V Navrátilově ulici ve Střední průmyslové škole potravinářských technologií otevřeli celopražský unikát - veterinární kliniku přímo na půdě školy. Obor veterinářský ošetřovatel tu otevřeli před třemi lety, jako jediná střední škola v celé Praze. Devadesát studentů tohoto oboru už nemusí na praxi dojíždět do nemocnice v Českém Brodu, ale první konkrétní dovednosti i psychologické schopnosti získají přímo ve své škole.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž26 minut
                          Další díl
                          13. září 2014

                          Napište nám