Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

Tepelné ostrovy města

Praha je tepelným ostrovem a z pohledu klimatologů je potřeba Pražany chránit hlavně výsadbou zeleně, která dokáže teplotu v rozpálených ulicích snížit. Zkoumáním tepelných ostrovů se zabývají v rámci středoevropského projektu pracovníci magistrátního Institutu plánování a rozvoje. Soustředí se na dvě lokality - oblast bývalého seřazovacího nádraží Bubny v Holešovicích a magistrálu přímo v centru.


Záchranná služba kontra nemocnice

Přijaly nebo nepřijaly pacienty? Jádro sporu pražských nemocnic a záchranné služby v metropoli. Podle jejího ředitele mají dispečerky opakovaně problémy při umísťování nemocných. Komise, která zasedla, prověřovala dva případy, kdy se pacient s nemocným srdcem a schizofrenik v akutní fázi sanitkou dostali do péče lékařů až na několikátý pokus. Výsledek - nepochybili záchranáři ani nemocnice.


"Cyklozáchranka" v ulicích

Zdravotníci na kolech jezdí od května za pěkného počasí po hlavních cyklostezkách v Modřanech a v Troji. Poblíž nebezpečných úseků, které jsou buď úzké, nebo mají velký sklon. Záchranná služba zdravotníky vysílá na kole do terénu, protože rok od roku stoupá počet zraněných cyklistů a bruslařů, kteří potřebují první pomoc.


Dětský detox na Karlově náměstí

První speciální ambulanci pro děti závislé na drogách a alkoholu v Česku otevřela Všeobecná fakultní nemocnice v Praze. Podobné zařízení tu dosud chybělo – a lékaři si od něj slibují lepší vyhledávání a taky následnou péči o závislé.


Letní seriál o pražských ostrovech

Veslařský ostrov

Veslařský ostrov nenese svůj název nikterak dlouho. Starší pojmenování zní Schwarzenberský. Na ostrově mj. sídlí veslařský klub Blesk - a ten letos slaví 135 let od založení. Na jižním cípu ostrova kotví botel Racek, svou zastávku tu má přívoz a s pevninou spojuje Veslařský ostrov unikátní můstek.


Farmářská loď na náplavce

Plný provoz zahajuje v Praze první farmářské tržiště na lodi. Na Rašínově nábřeží nabídne speciality z tuzemských farem, občerstvení a večer i hudební vystoupení pouličních umělců. Prostor bude v provozu od středy do neděle přes celé léto.


Forman a Štreit na Novoměstské radnici

Pocházejí ze stejného kraje, jeden je uznávaný fotograf, druhý malíř. Jindřich Štreit a Pavel Forman vystavují své práce v pražské Novoměstské radnici. Štreitovy dokumentární fotografie pocházející většinou z vesnic na Bruntálsku a Forman je svérázně interpretuje ve svých malbách.


Pražský den Petry Kvitové

Čerstvá wimbledonská vítězka Petra Kvitová se vrátila domů. Do Prahy přiletěla krátce po poledni. Většinu odpoledne strávila se svými fanoušky. Pro podpis si jich přišlo několik stovek.


Poříční oddělení Policie ČR

Veslařský ostrov je i základna poříčního oddělení Policie ČR. Tito muži mají na starost pořádek a bezpečnost na Vltavě a na jejích březích. Je jich dvacet, z toho deset potápěčů.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD