Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

200. památný strom v Praze - Linda v Satalicích

Gigantický topol bílý v polích mezi Satalicemi a Vinoří drží primát mezi stromy svého druhu v celé České republice. Žádný jiný totiž nemá obvod kmene 668 centimetrů. Nedávno byl vyhlášen památným stromem, mimochodem dvoustým v Praze. A má už taky svůj vlastní panel na výstavě o památných stromech v budově magistrátu v Jungmannově ulici.


Oprava Zámeckých schodů

Nové zámecké schody na Pražský hrad se měly opravovat už vloni. Magistrát tehdy udělal humbuk a na týden je uzavřel kvůli poškozené opěrné zdi. Z rekonstrukce ale sešlo. Teď se o ní mluví znovu, aniž by obchodníci závislí na turistech dostali jakékoliv informace. A dochází jim s úřady trpělivost.


Příběh gamblera

Zbavte města heren - volají petice napříč zemí. Dobrovolníci z občanských sdružení sbírají podpisy, chtějí vyvolat referenda a automaty vymýtit. Pokud budou úspěšní, tak by lidé mohli o omezení hazardu rozhodovat během podzimních voleb. Třeba i v centru Prahy. Jedním z organizátorů je Martin Svoboda - muž, který nechal v hernách 8 milionů.


Podpisy proti hernám

Podpisy proti hazardu sbírali aktivisti během týdne i v centru Prahy.


Restaurátoři v kapli Libeňského zámku

V kapli Neposkvrněného početí Panny Marie v areálu Libeňského zámku zahájili restaurátoři první etapu prací - odsolování zdí. Ta bude restaurátorům trvat možná i dva měsíce. Teprve pak se pustí do obnovy omítek a maleb.


Kontrola stokových potrubí

Štáb ČT byl v Radlicích na kontrole kanalizační stoky z 30. let minulého století. Technici kontrolují závady ve zdivu, v odvětrání, případně černé nebo neodborně napojené přípojky.


Nevidomí horolezci

Jejich život se odehrává ve tmě - přesto provozují adrenalinový sport, který není pro každého. V turnaji Nekoukej a lez se v Praze utkali nevidomí horolezci. Na umělé stěně dokazovali, že i se svým hendikepem zvládnou skoro cokoliv.


Kafka v Dejvickém divadle

Kafka 24 - název nové inscenace Karla Františka Tománka v Dejvickém divadle. Hra je inspirovaná posledním rokem života Franze Kafky.


Umělecká škola vystavuje ve Chvalech

Výstavu prací žáků Střední školy uměleckých řemesel na Chvalském zámku zahájila kapela Umřem, což je zkratka této střední školy. Tato škola vychovává nejen nové umělecké řezbáře, umělecké truhláře nebo kováře, ale taky třeba designéry nábytku a čalouníky. A že jsou zdejší studenti mimořádně všestranní, potvrzují ve Chvalském zámku i jejich kresby a fotografie.


Holubí dům

Holubí dům je možné najít poblíž Strossmayerova náměstí. Holubi se sem slétají už několik desetiletí. Majitel společnosti Ekospol, který dům vlastní, miluje zvířata a holuby nevyjímaje. Soužití lidí a holubů je tady ale problematické. Mnozí pro ptáky, jež si vysloužili přezdívky jako třeba létající krysy, nemají pochopení. Kálejí na chodník, na parapety, na lidi. Na majitele si stěžují, domlouvají mu, prosí ho, aby holuby nekrmil. Jejich úsilí je marné.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD