26 minut

12. duben 2014

Obsah dílu

200. památný strom v Praze - Linda v Satalicích — Oprava Zámeckých schodů — Příběh gamblera — Podpisy proti hernám — Restaurátoři v kapli Libeňského zámku — Kontrola stokových potrubí — Nevidomí horolezci — Kafka v Dejvickém divadle — Umělecká škola vystavuje ve Chvalech — Holubí dům

Části dílu

00:39
200. památný strom v Praze - Linda v Satalicích
  Gigantický topol bílý v polích mezi Satalicemi a Vinoří drží primát mezi stromy svého druhu v celé České republice. Žádný jiný totiž nemá obvod kmene 668 centimetrů. Nedávno byl vyhlášen památným stromem, mimochodem dvoustým v Praze. A má už taky svůj vlastní panel na výstavě o památných stromech v budově magistrátu v Jungmannově ulici.
  03:30
  Oprava Zámeckých schodů
   Nové zámecké schody na Pražský hrad se měly opravovat už vloni. Magistrát tehdy udělal humbuk a na týden je uzavřel kvůli poškozené opěrné zdi. Z rekonstrukce ale sešlo. Teď se o ní mluví znovu, aniž by obchodníci závislí na turistech dostali jakékoliv informace. A dochází jim s úřady trpělivost.
   05:07
   Prasklá voda
    05:31
    Příběh gamblera
     Zbavte města heren - volají petice napříč zemí. Dobrovolníci z občanských sdružení sbírají podpisy, chtějí vyvolat referenda a automaty vymýtit. Pokud budou úspěšní, tak by lidé mohli o omezení hazardu rozhodovat během podzimních voleb. Třeba i v centru Prahy. Jedním z organizátorů je Martin Svoboda - muž, který nechal v hernách 8 milionů.
     07:31
     Podpisy proti hernám
      Podpisy proti hazardu sbírali aktivisti během týdne i v centru Prahy.
      08:46
      Restaurátoři v kapli Libeňského zámku
       V kapli Neposkvrněného početí Panny Marie v areálu Libeňského zámku zahájili restaurátoři první etapu prací - odsolování zdí. Ta bude restaurátorům trvat možná i dva měsíce. Teprve pak se pustí do obnovy omítek a maleb.
       11:23
       Kontrola stokových potrubí
        Štáb ČT byl v Radlicích na kontrole kanalizační stoky z 30. let minulého století. Technici kontrolují závady ve zdivu, v odvětrání, případně černé nebo neodborně napojené přípojky.
        13:05
        Nevidomí horolezci
         Jejich život se odehrává ve tmě - přesto provozují adrenalinový sport, který není pro každého. V turnaji Nekoukej a lez se v Praze utkali nevidomí horolezci. Na umělé stěně dokazovali, že i se svým hendikepem zvládnou skoro cokoliv.
         14:50
         Kniha roku-Průvodce protektorátní Prahou
          15:20
          Kafka v Dejvickém divadle
           Kafka 24 - název nové inscenace Karla Františka Tománka v Dejvickém divadle. Hra je inspirovaná posledním rokem života Franze Kafky.
           16:35
           Umělecká škola vystavuje ve Chvalech
            Výstavu prací žáků Střední školy uměleckých řemesel na Chvalském zámku zahájila kapela Umřem, což je zkratka této střední školy. Tato škola vychovává nejen nové umělecké řezbáře, umělecké truhláře nebo kováře, ale taky třeba designéry nábytku a čalouníky. A že jsou zdejší studenti mimořádně všestranní, potvrzují ve Chvalském zámku i jejich kresby a fotografie.
            18:24
            Holubí dům
             Holubí dům je možné najít poblíž Strossmayerova náměstí. Holubi se sem slétají už několik desetiletí. Majitel společnosti Ekospol, který dům vlastní, miluje zvířata a holuby nevyjímaje. Soužití lidí a holubů je tady ale problematické. Mnozí pro ptáky, jež si vysloužili přezdívky jako třeba létající krysy, nemají pochopení. Kálejí na chodník, na parapety, na lidi. Na majitele si stěžují, domlouvají mu, prosí ho, aby holuby nekrmil. Jejich úsilí je marné.
             23:56
             Upoutávka na Dvorek Petrská
              24:28
              Pozvánky
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               19. duben 2014

               Napište nám