14. září 2013

Obsah dílu

Věže ve správě Muzea hl. m. Prahy — Rekonstrukce Šlechtovky se odkládá — Boj proti nákupnímu centru Stromovka — Pokuta radotínské cementárně — Kdo získá Werichovu vilu? — Novomlýnská vodárenská věž a hasiči — Pomník Kolo do nebe — Co bude dál se Džbánem? — Letní seriál: Památný tis

Části dílu

00:41
Věže ve správě Muzea hl. m. Prahy
  Muzeum hlavního města Prahy má už déle než rok ve správě sedm významných pražských věží. Nejnavštěvovanější z nich jsou Petřínská rozhledna a Zrcadlové bludiště. Dále to je např. Prašná brána, Staroměstská a Malostranská mostecká věž. A do správy Muzea patří i Svatomikulášská kostelní věž.
  05:09
  Rekonstrukce Šlechtovky se odkládá
   Šlechtova restaurace – kulturní památka v parku Stromovka měla být už letos otevřená. Hlavní město opravu nejdřív roky odkládalo, a teď nové vedení rozhodlo, že se tendr, který vyhrála společnost Metrostav, definitivně zruší. Byl předražený. Rozpočet počítal s částkou čtvrt miliardy korun.
   06:41
   Boj proti nákupnímu centru Stromovka
    Část obyvatel Prahy 7 nesouhlasí s výstavbou obchodního centra Stromovka. Nákupní komplex má vyrůst na pozemku za Veletržním palácem. Jeho součástí měl být i památník obětem holocaustu. Ten se ale zřejmě postaví jinde.
    08:33
    Pokuta radotínské cementárně
     Česká inspekce životního prostředí chce pokutovat cementárnu v Radotíně za neohlášenou havárii, která měla za následek zvýšenou prašnost. V polovině srpna se v ní zbortil dopravník na rozmletý vápenec. I když se vedení cementárny snažilo problém odstranit, lidé bydlící v okolí si na dýchací potíže a poleptání kapot aut stěžovali ještě na začátku září.
     09:37
     Fetuje se čím dál víc
      10:17
      Hackeři napadli Bulovku
       10:42
       Zrušená delfíní šou nevrací vstupné
        11:02
        Kdo získá Werichovu vilu?
         Nájem a využití zchátralé Werichovy vily na Kampě jsou opět v bodě nula. Letitá jednání s Nadací Jana a Medy Mládkových městská část Praha jedna zastavila.
         12:36
         Novomlýnská vodárenská věž a hasiči
          Hromady pneumatik, plíseň a počmárané zdi, tak ještě nedávno vypadala více než 350 let stará Novomlýnská vodárenská věž. Pak se ale dali do díla Dobrovolní hasiči Prahy 1. Věž vyklidili a začali ji používat jako součást své základny.
          15:56
          65 let záchytky U Apolináře
           16:26
           Pomník Kolo do nebe
            Umělec Krištof Kintera dokončil a instaloval v Praze svůj další pomník - Kolo do nebe. Socha má uctít památku propagátora kol ve města Jana Bouchala, který paradoxně zahynul při srážce s automobilem.
            18:20
            Rozdávání jídla na Václaváku
             18:48
             Co bude dál se Džbánem?
              Vodní nádrž Džbán hlavní město před 3 roky za miliony korun vyčistilo. Bývalé šatny na pozemcích pražské kanalizace - podniku v likvidaci, dál chátraly. Ministerstvo financí vloni areál bez zájmu magistrátu poslalo do dražby. Získala ho společnost Molepo, která tady plánuje stavět terasovité vily.
              20:21
              Letní seriál: Památný tis
               Památný tis je v metropoli jen jeden. Běžně se k němu návštěvníci nedostanou - ukrývá se totiž v rajském dvoře Františkánského kláštera.
               23:48
               Upoutávka na dvorek Heřmanova 51
                24:16
                Pozvánky
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 21. září 2013

                 Napište nám