Dnešní témata: Varhany v Ignácovi; Otevřený Colloredo – Mansfeld; Psí vyhláška; Parkovací zóny; 35 let Áčka; Piana na ulici; Památné javory; Oprava vzácné Pragovky; Fejfarovy vzpomínky na 21. srpen

Obsah dílu

Přehrát vše

Restaurování varhan v kostele sv. Ignáce

V jezuitském kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí v Praze budou po 25 letech opět stát varhany. Unikátní 100 let starý nástroj zrestaurovala varhánářská firma z Krásných Louček u Krnova.

videoRestaurování varhan v kostele sv. Ignáce
...
video video

Restaurování varhan v kostele sv. Ignáce


Colloredo - Mansfeldský palác zpřístupněn

Colloredo - Mansfeldský palác si mj. zahrál v oscarovém filmu Miloše Formana Amadeus. Teď si ho můžete prohlédnout na vlastní oči. Galerie hlavního města Prahy, která nyní objekt spravuje, se totiž rozhodla prostory zpřístupnit ještě před plánovanou rekonstrukcí.

videoColloredo - Mansfeldský palác zpřístupněn
...
video video

Colloredo - Mansfeldský palác zpřístupněn


Památné javory

Úctyhodný solitér roste poblíž jižní spojky u Krčského zámečku. Je to javor mléč, jediný památný strom svého druhu v Praze. Přitom javor je jedním z nejběžnějších stromů u nás vůbec. Další památný javor, tentokrát ale babyka, roste v Petřínských sadech. A k dalšímu velkému javoru míříme ještě dál na sever, až do Čakovic. Tam roste opravdový mamut v celé skupině dalších javorů stříbrných.

videoPamátné javory
...
video video

Památné javory


Oprava unikátní Pragovky

Praga Grand Faeton – těchto velkých sportovní vozů bez střechy se ve vysočanské továrně vyrobilo na rozdíl od limuzín jen pár. Panu Emilu Příhodovi – sběrateli automobilů této značky - se unikátní vůz z roku 1934, dnes jediný dochovaný na světě, podařilo získat v roce 1990. Osmiválcovou Pragovku teď muzeum ve Zbuzanech nechalo poprvé restaurovat do původního stavu.

videoOprava unikátní Pragovky
...
video video

Oprava unikátní Pragovky


Vzpomínky na 21. srpen

Petr Fejfar pracoval koncem šedesátých let v tehdejším Československém rozhlase jako režisér vysílání. Určitě se v tomto případě nedá říct, že měl štěstí, když se v noci z 20. na 21. srpna 1968 stal jedním z mužů, kteří hýbali dějinami. Nad Prahou už hučely antonovy letící s tanky na palubách k ruzyňským ranvejím. Právě Petr Fejfar byl člověkem, který znovurozhýbal rozhlasovou mašinérii.

videoVzpomínky na 21. srpen
...
video video

Vzpomínky na 21. srpen


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD