Výročí vinárny Viola; Čistírna odpadních vod v Tróji; Opravy kanalizace; Parky po povodni; Bezdomovci v MHD; Podpora hazardu; Památné jinany; Cyklostezka do Klecan; Historický autobus na Orlík; Poetičtí senioři

Obsah dílu

Přehrát vše

50 let Violy

Komu patří jazz - tak se jmenovalo první představení, kterým 22. července 1963 nastartovala svou historii poetická vinárna Viola na Národní třídě. Vpravdě kultovní sálek, kde se od té doby kromě vynikajícího jazzu a poezie světových autorů hraje taky mimořádně kvalitní komorní divadlo.


Peníze na čistírnu odpadních vod

Pražští radní schválili dlouho odkládanou výstavbu čistírny odpadních vod na Císařské louce v Troji. Práce na stavbě začnou už začátkem příštího roku. Dokončená musí být nejpozději do roku 2017, jinak Praze hrozí od Evropské unie obrovské sankce za překračování norem kvality vypouštěné vody.


Prasklé potrubí

Opravy pražské kanalizace po červnových záplavách budou stát přes miliardu korun. V podzemí je zničených skoro 10 kilometrů stok. A na rozdíl od velké vody z roku 2002 za to nemůžou rozvodněné řeky, ale bleskové povodně po přívalových deštích.


Parky po povodních

Obnova pražských parků po červnových povodních bude trvat až dva roky - vyplývá to z odhadů magistrátu. Největší škody způsobily záplavy ve Stromovce - muselo se tam pokácet 120 stromů. Všechny parky v hlavním městě už jsou otevřené - kvůli podmáčené půdě by ale lidé měli být dál opatrní.


Bezdomovci v MHD

Pražský magistrát chce vykázat bezdomovce z veřejné dopravy. Zřídil speciální tým, který má problém vyřešit.


Podpora hazardu

Na pražské radnice útočí loterijní lobby. Nulová tolerance hazardu, kterou od příštího roku vyhlásily například Modřany, je v ohrožení, přiznávají někteří zastupitelé. Majitelé heren a kasin lobbují u politiků různými prostředky.


Letní seriál: Památné jinany

Jinan dvoulaločný neboli Gingko biloba bezesporu patří mezi nejpozoruhodnější dřeviny. Nejen kvůli netypickému vzhledu a léčivým účinkům, ale také kvůli své až neuvěřitelné odolnosti. V Praze rostou hned dva památné jinany.


Cyklostezka do Klecan

Středočeské Klecany a Prahu spojuje nová cyklostezka. Stála 6 milionů, je dlouhá necelé dva kilometry. Prodloužením trasy se podařilo propojit centrum hlavního města s územím Středočeského kraje. Další cyklostezky se v následujících dvou letech už stavět nebudou, skončil dotační program.


Historický autobus na Orlík

Historický autobus Škoda 706 RTO vyjel na trasu z Prahy k Orlické přehradě. Na běžné lince tak čekal na cestující neobyčejný zážitek. Vyzkoušet ho můžou i o dalších pěti sobotách.


Týnka - poetický klub seniorů Prahy 1

Recitační klub Týnka se schází každou středu odpoledne pod vedením umělecké vedoucí Dagmar Hyklové. Členky recitují renomované autory i svou poezii. Na programu zatím posledního vystoupení Týnky ve Viole byla milostná poezie.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD