Filipínská ambasáda; Hádky o Holešovickou tržnici; 70 let od smrti Reinharda Heydricha; Jak se žije v panelácích; Historie Holešovické tržnice; Výstava o Chodovci

Obsah dílu

Přehrát vše
Na cizím území

Filipínská ambasáda

Filipínskou vlajku velmi podobnou té naší, jenže s bílým klínem, můžete vidět vlát na nárožním paláci na Senovážném náměstí. Filipínský stát si pro svůj skromný zastupitelský úřad pronajal jedno patro. Rezidenční vila velvyslanectví se nachází v Praze 6.


Hádky o Holešovickou tržnici

Plánované revitalizace prodejních prostor a vybudování nových pavilonů se Holešovická tržnice hned tak nedočká. Nájemce, který miliardovou investici sliboval, dostal od hlavního města vyhazov. A nechápe proč. Vloni s magistrátem dokonce jednal o snížení nájmu.


70 let od smrti Reinharda Heydricha

V pondělí 4. června to bylo přesně 70 let od smrti třetího muže nacistické říše Reinharda Heydricha. Koncem května zaútočili na jeho vůz v pražských Kobylisích českoslovenští parašutisti Josef Gabčík a Jan Kubiš. V nemocnici na Bulovce Heydrich zraněním po atentátu podlehl.


Jak se žije v panelácích

Zabírají 6 procent rozlohy Prahy a v Česku v nich celkem bydlí víc než tři miliony lidí - paneláky pro někoho znamenají domov, pro jiného jen takzvanou králíkárnu na přespání. Jak se v průběhu let měnil pohled na panelové zástavby, sleduje výstava v Sále architektů na Staroměstské radnici.


Historie Holešovické tržnice

Holšovická tržnice zabírá plochu skoro 11 hektarů. Předtím, než areál v roce 1983 zabrali zelináři a trhovci, poráželo a zpracovávalo se tu maso. Největší pražská jatka byla postavena v roce 1895.


Výstava o Chodovci

9. červen je mezinárodním dnem archivů. Toto datum si připomíná i Archiv hlavního města Prahy. Až do 29. června můžete v jeho budově na Chodovci navštívit výstavu o novodobé historii této lokality a jejího okolí.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST