Zemřel Pan Prezident; Co se přejmenuje; Otakáro Schmidt natočil dokument Pražské Jezulátko; Husův sbor Holešovice; Zbraně v Prašné bráně; Sbor Radostné stáří; Kontroverzní veselohra Rainera Fassbindera; Otec Anastázio

Obsah dílu

Přehrát vše

Zemřel Václav Havel

Souhrn událostí týdne v souvislosti s úmrtím prezidenta Václava Havla.

videoZemřel Václav Havel
...
video video

Zemřel Václav Havel


Otakáro Schmidt natočil dokument Pražské Jezulátko

Živé Pražské Jezulátko, které běhá jako malé dítě dnešními ulicemi Prahy. Režisér Otakáro M. Schmidt chce skrze jednoduchý příběh přiblížit jeden z nejslavnějších fenoménů české metropole.

videoOtakáro Schmidt natočil dokument Pražské Jezulátko
...
video video

Otakáro Schmidt natočil dokument Pražské Jezulátko


Husův sbor v Holešovicích

Husův sbor v Holešovicích - svatostánek, jehož výstavbu zdejší bratři a sestry 10 let natáčeli. Zaznamenali tak všechny důležité momenty výstavby. Na záběrech je vidět i architekt František Kubelka. Základní kámen unikátní stavby položili v dnešní Farského ulici v roce 1927 a o deset let později sbor slavnostně otevírali.

videoHusův sbor v Holešovicích
...
video video

Husův sbor v Holešovicích


Sbor Radostné stáří

Letos o Vánocích to bude 20 let, co poprvé na veřejnosti vystoupil nevšední pěvecký sbor Radostné stáří. Ten vznikl při komunitním centru Armády spásy v Biskupcově ulici na Žižkově. Myšlenka na vytvoření pěveckého souboru napadla v říjnu 1991 paní Danielu Klimentovou. Tehdy, převážně dámy, začínaly hrou na hřebeny a zpěvem vánočních koled. Postupně ale repertoár rozšířily.

videoSbor Radostné stáří
...
video video

Sbor Radostné stáří


Zbraně v Prašné bráně

Prašná brána - kdysi skladiště střelného prachu a vstupní brána do města – donedávna přitahovala turisty jen na krásnou vyhlídku z cimbuří, nyní ale získala novou funkci - stal se z ní výstavní prostor. K vidění je tam expozice Zbraně napříč staletími. Všechny vystavené zbraně i zbroj vyrobili na zakázku pro české i zahraniční filmaře kováři a pasíři z pražských Hlubočep.

videoZbraně v Prašné bráně
...
video video

Zbraně v Prašné bráně


Bydliště Praha

Otec Anastázio

Když přišel v roce 1993 otec Anastázio z Itálie do Prahy, byl kostel Pražského Jezulátka v Karmelitské ulici šedivý a ponurý. Teď patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším nejen v Praze. A protože Otec Anastázio před pražskou misí sloužil v kostele Pražského Jezulátka v Arensanu, dá se říct, že se vlastně ani nepřestěhoval. V Praze je ale každopádně velmi spokojený.

videoOtec Anastázio
...
video video

Otec Anastázio


Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST