Havarijní stav nadchodu; Bourání domu v centru; Konec metadonového centra; Pochod Praha-Prčice

Obsah dílu

Přehrát vše
Stalo se před časem

30 let Domu bytové kultury

Přesně před třiceti lety byl přímo nad stanicí metra Budějovická otevřen Dům bytové kultury - v časech socialistického obchodování celorepublikový unikát. Nepružná ekonomika ale tehdy nestačila zásobit ani tuto výkladní skříň moderního socialistického bydlení. Reportáž Petra Sojky připomene historii i současnost DBK.


Havarijní stav nadchodu na Budějovické

Nadchod na Budějovické je v dezolátním stavu. Ze stěn jeho železné konstrukce odpadávají zrezivělé plechy. Lidé za to často spílají Domu bytové kultury. Ten ale majitelem není. Magistrát teď řeší, komu vlastně nadchod patří. Zanedbané je celé atrium s obchodní pasáží.


Konec Dropinu ve Smečkách?

Metadonové centrum v ulici Ve Smečkách v Praze 1, kam docházejí na léčení drogově závislí z celé Prahy, by mělo po osmi letech skončit. Radnice se ho chce na základě stížností obyvatel zbavit a s pomocí magistrátu odstěhovat do jiné městské části.


Budoucnost školy Sdružení na Pankráci

V Základní škole Sdružení na Pankráci se bude dál učit, minimální další školní rok. Rodičům žáků i učitelům svitla naděje na její záchranu. Demonstrace před radnicí a tisíce podpisů pod peticí přinutily radnici přehodnotit záměr sloučit školu se školou Plamínkové. Se záměrem zrušit školu radnice přišla kvůli malé naplněnosti i nepříznivé demografické studii. Tu ale opozice rozcupovala.


Na cizím území

Belgická ambasáda

Další díl seriálu o pražských ambasádách a jejich rezidencích přibližuje velvyslanectví Belgického království. Ambasáda sídlí ve Valdštejnské ulici v domě, který v roce 1915 postavil architekt Vojtěch Velflík. Ambasáda je tu od roku 1919. V 60. letech pak jako rezidence velvyslanectví začala sloužit vila v Bubenči.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST