26 minut

23. duben 2011

Obsah dílu

Nákladové nádraží Žižkov — Nové místo pro záchranku — Nehoda autobusu

Části dílu

00:37
Bulharská ambasáda
    Bulharská ambasáda sídlí v Krakovské ulici - několik desítek metrů od Václavského náměstí - už 63 let. Budova velvyslanectví nepůsobí z ulice příliš vznešeným dojmem, připomíná spíše starý činžovní dům. Vejde-li ale návštěvník do zahrady a následně do interiérů, každý musí změnit názor. Tento klasicistní palác zde stojí od roku 1847. V jeho salonech i saloncích, stejně jako na zahradě se kromě recepcí a oficiálních schůzek čas od času konají také koncerty a výstavy, jež doplňují nabídku akcí jinak zajišťovaných a pořádaných kulturním institutem.
    06:53
    Audit prokázal manipulaci se značkami
      08:57
      Nové místo pro záchrannou službu
        Záchranná služba se po více než 150 letech existence možná dočká od zřizovatele - hlavního města - vlastní budovy. Dosud její centrála sídlí v nájmu a navíc v nevyhovujících prostorách v budově městské policie v Korunní ulici. Magistrát pro centrálu záchranky vytipoval pozemek v Troji, kde se dosud počítalo se stavbou parkovacího domu. Ten teď radní zavrhli a doporučují změnu využití parcely v územním plánu. Poslední slovo ke změně územního plánu i samotné stavbě budovy budou mít nejen zastupitelé, ale i městská část Troja, jenže ta ji soustavně odmítá.
        10:29
        Nehoda autobusu
          10:58
          Soud se squattery
            12:05
            Věžáky kontra rodinné domky
              Obyvatelé sídliště Novodvorská bojují proti stavbě čtrnáctipatrového věžáku na rohu ulic Údolní - Vavřenova. Obávají se totiž zhoršení kvality bydlení a na poslední chvíli se pokoušejí investorovi zhatit záměr a podávají námitky na stavební úřad Prahy 4. Investor ale o změně projektu nechce slyšet. Prý už ústupek udělal, původně zde plánoval postavit osmnáctipatrové administrativní centrum.
              13:46
              Místa ve školkách
                Tisíce pražských rodičů teď řeší, jestli se jejich dítě dostane do školky. To je rok od roku obtížnější. Dětí předškolního věku je kvůli silným ročníkům 2007 a 2008 hodně a městské části, přestože se snaží navyšovat třídy a přistavovat školky, nedokážou zcela uspokojit poptávku zvláště letos, kdy hospodaří se sníženým rozpočtům a musely omezit investice.
                18:29
                Bazar pro asistenční psy
                  V pražských Dejvicích se konal dvoudenní Velikonoční bazar. Jeho výtěžek půjde na konto společnosti Pomocné tlapky, která se stará o asistenční psy pro handicapované. Výcvik asistenčního psa trvá dva roky a vyjde zhruba na 250 tisíc korun. Společnost Pomocné tlapky předala za deset let své existence handicapovaným lidem už 114 speciálně vycvičených psů.
                  20:10
                  Zlatá ulička - rekonstrukce jde do finiše
                    Více než rok trvající rekonstrukce Zlaté uličky na Pražském hradě jde do finiše. Autorům budoucí expozice zbývá už jen dovybavit domečky dobovým nábytkem a nářadím řemeslníků, kteří ve Zlaté uličce kdysi žili. Celkovou rekonstrukci Zlaté uličky odstartovaly poruchy zdejší kanalizace, kdy malebným domečkům kvůli podmáčení odpadními vodami hrozily i vážné statické problémy. Dělníci tady při opravách museli jít mnohdy až do šestimetrové hloubky pod povrch.
                    24:29
                    Pozvánky na víkend
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      30. duben 2011

                      Přehled dílů

                      Napište nám