Humorná pohádka o vodnících, rusalkách a jedné nebezpečné mořské příšeře (2007). Hrají: J. Mádl, Z. Volavá, letošní jubilantka J. Kretschmerová, P. Kříž, J. Ployhar, V. Kubařová, M. Písařík a další. Scénář M. Čunderle. Kamera A. Chundela. Režie K. Janák, letošní jubilant

V téhle vodnicko-rusalčí škole probíhá výuka tance a jiných předmětů podle plánu až do chvíle, kdy rusalky odjíždějí na taneční soutěž a vodníci s nimi, aby je povzbuzovali. Ve škole zůstává za trest pouze známý výtržník, vodník Vrbata (J. Mádl). Ten při průzkumu kabinetu z neopatrnosti probudí pomocí živé vody chobotnici. Tajemnému živočichu se podaří zajmout ředitele (P. Kříž) a začne ohrožovat celou školu. Současně do školy vnikne tulák Mikolášek (M. Písařík), a tak musí vodníci, rusalky i učitelský sbor vedle boje s mořskou příšerou vyřešit i problém, jak se člověčího elementu zbavit. Bohužel nic nejde podle plánu a chobotnice postupně zajme všechny, kromě nejnešikovnější rusalky Křehulové (Z. Volavá) a Mikoláška. Situace začíná vypadat beznadějně. Naštěstí Mikolášek vymyslí plán a společně s Křehulovou se ho pokusí dotáhnout do vítězného konce….

Učitelku hraje letošní jubilantka J. Kretschmerová. Režisérem pohádky byl Karel Janák, který letos oslavil významné životní jubileum.

Stopáž66 minut
Rok výroby 2007
 ST