Jiří Lábus a Lukáš Hlavica chodí večeřet do podivného restaurantu, kde se podává božský pokrm – amirstanský beránek. Hororová povídka podle známé předlohy S. Ellina.
Dále hrají: Z. Stivínová, M. Kopečný, M. Táborský, L. Rybová, J. Unger, J. Teplý a další. Scénář J. Knitlová. Kamera P. Čepický. Režie L. Bělohradská.

Autorka scénáře, který vznikl podle stejnojmenné povídky Stanley Ellina, Jana Knitlová o příběhu řekla: "ta povídka je především skvělým hororem, ale o nic méně je i příběhem o lidském osamění, do něhož se hrdinové jeden po druhém propadají, kterým se začnou opájet a které působí jako droga".

Hrdinové příběhu, dva úředníci, starší šéf kanceáře Laffler a mladší Costain jsou lidé, kteří jen těžko udržují vztahy s ostatními lidmi. Costain si dokonce uvědomuje, že jednodušší, než žít ve spleti mezilidských vztahů, je prostě se od nich odstřihnout. Tu chvíli si vybere Costainův nadřízený Laffler a pozve ho do restaurace Sbirro. Má přitom jedinou touhu - najít někoho, s kým by se mohl podělit o samotu svých večerů a s kým by mohl sdílet radost z jídla. A večer co večer se těšit na specialitu podniku Sbirro - božské jídlo, zvané amirstanský beránek - jež ovšem je ve zmíněné restauraci servírována jen velmi zřídka. Kdo však toto jídlo promešká, jakoby umřel. Ačkoli se Costain zprvu brání zpřetrhat vazby s reálným světem, záhy rezignuje. Svět ho zklamal a on cítí, že má právo se od něho odtáhnout a zalézt do ulity své samoty.

A tak když po čase pozoruje nadřízeného Lafflera, jak vchází do kuchyně, která dost možná už brzy vydá další specialitu podniku, cítí snad osten závisti a nedočkavosti. Brzy ovšem začne mít stejně jako kdysi Laffler potřebu s někým sdílet radost ze stolování a naděje plné očekávání speciality podniku - amirstanského beránka ...

V režii Lucie Bělohradské se v hlavních rolích se představí Jiří Lábus jako Laffler, Lukáš Hlavica jako Costain, Zuzana Stivínová jako Marion. Dále hrají: M.Kopečný, J.Teplý, L.Rybová, M.Táborský, J.Unger a další. Kamera: P.Čepický, architekt: M.Ditrich, kostýmní výtvarnice: K.Hollá.

Specialita šéfkuchaře byla natočena v tvůrčí skupině A. Nemanské a H. Slavíkové, v dramaturgii M. Turnovské

Napište nám