Zpravodajský přehled nejdůležitějších událostí z oblasti umění

Brno mělo neobvykle pestrý rok co do výměn ředitelů kulturních institucí zřizovaných městem. V právě končícím roce získala nové šéfy Filharmonie Brno, Národní divadlo v Brně i Brněnský dům umění. Noví ředitele přijali pozvání do pořadu Kultura v regionech. Sobotní Kultura v regionech však nebude pouze o šéfech.

Čardášovou princeznu odnesla v roce 1997 ze scény Slezského divadla v Opavě voda. Povodně totiž zničily celou výpravu a nezbylo nic jiného, než titul z repertoáru stáhnout. V polovině prosince se opereta Emmericha Kálmána do Opavy znovu vrátila. Tentokrát v režii Jany Andělové Pletichové.
ČT24 v sobotu 22. prosince v 17:30 hod.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3