Je zahradní architektura umění? Na tuto otázku bude hledat odpověď Zina Plchová se svými hosty v dalším vydání pořadu Kultura v regionech. Nepůjde jen o vyřešení definice „zahrad“ v umění, ale také o to, jak mají vypadat veřejná prostranství našich měst i venkova.

V druhé části pořadu pohovoří Aleš Rumpel – ředitel festivalu s gay a lesbickou tématikou Mezipatra – o dalším brněnském a pražském ročníku festivalu, který si dává za cíl poskytnout majoritní společnosti impuls k poznávání života příslušníků sexuálních minorit, poukázat na problémy, se kterými se setkávají ve svých životech, a přispět tak k odstranění přetrvávajících předsudků či jen vzájemného nepochopení.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3