Slezské dny v Dolní Lomné, Festival národů Podyjí v Mikulově nebo Gorolski Swieto v Jablunkově. To jsou festivaly, které už neoddělitelně patří do kalendáře kulturního dění v regionech. Všechny spoluvytvářejí naši představu o kultuře příslušníků národnostních menšin, které v České republice žijí.

Není ale takový obraz pouze zkreslený výsek? Není totiž kulturní život národnostních menšin v Česku ve skutečnosti mnohem pestřejší? O kultuře národnostních menšin v Česku bude moderátor Kultury v regionech Jiří Václavek mluvit s předsedkyní Řecké obce v Brně Athinou Havelkovou a režisérem Polské scény Těšínského divadla, který je zároveň i členem vedení Polského kulturně osvětového svazu v ČR Rudolfem Molińskim.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3