Hlavním tématem Kultury v regionech s datem 29. dubna budou Střední školy uměleckoprůmyslové. S našimi hosty si budeme mimo jiné povídat o motivaci studentů věnovat se oborům, jako je malba, grafika či umělecká řemesla.

Pokusíme se o srovnání soukromých a státních škol, především z hlediska nabídky studentům. V druhé části pořadu nám ředitelka Historického muzea ve Slavkově u Brna představí už druhý ročník festivalu válečné literatury faktu. Samozřejmě na Vás čekají i pravidelné rubriky Peníze v kultuře, přehled kultury v regionech za uplynulý týden a pozvánkový servis.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3