Byli tři a před fašisty je neschovala ani africká poušť. Marlene Jobertová, Michel Piccoli a Michael York v hlavních rolích francouzsko-italské válečné tragikomedie.
Režie Philippe de Broca

Začátkem června 1940 napadli nacisté Francii, prorazili nebo obešli opevnění Maginotovy linie, zasypali francouzská města deštěm bomb a v několika dnech srazili Francii na kolena. Když zahradník Valentin Bourbon, specializující se na pěstování růží, spatřil zkázu, kterou přinesla jeho zahradnictví německá letadla, rozhodl se všeho nechat a odejít „za sluncem“. Tím myslel samozřejmě jih. Zastavil se až v Africe, kde se živil, jak se dalo. Jednoho dne byl svědkem sestřelení anglického letadla, z kterého se zachránil jediný člověk – Basil Ferguson, v civilu kreslíř pro satirický časopis Punch. Cestou potkali Lorenu, manželku švýcarského konzula, a tak prchali ve třech…

Francouzsko-italskou válečnou tragikomedii natočil režisér Philippe de Broca (Zvíře, Muž z Ria) s hvězdným trojlístkem: Michelem Piccolim, Michaelem Yorkem a Marlene Jobertovou.

Režie Philippe de Broca

Napište nám