Chcete si zahrát? Robin Williams v americké fantastické komedii plné bláznivých překvapení.
Dále hrají: J. Hyde, K. Dunstová, B. Pierce, B. Huntová, B. Neuwirthová a další. Režie Joe Johnston.

Snímek s podivným titulem Jumanji vznikl podle stejnojmenné dětské knížky spisovatele a kreslíře Chrise Van Allsburga, která poprvé vyšla v roce 1981. Jumanji je název tajemné stolní hry, určené těm, kteří "hledají cestu, jak se dostat do jiného světa". Hráči, kteří hru rozehrají, svými vrhy kostkou přivolávají do reálného světa nejrůznější potvory a pohromy, od obřích moskytů a pavouků přes monzunový déšť a zemětřesení až po masožravé květiny a stádo splašené africké zvěře.

Tyto kalamity také tvoří páteř děje a při jejich realizaci se doslova vyřádili snad všichni trikoví specialisté z Lucasovy továrny Industrial Light & Magic pod vedením Kena Ralstona (držitel pěti Oscarů za vizuální efekty, za filmy Návrat Jediho, Zámotek, Falešná hra s králíkem Rogerem, Smrt jí sluší a Forrest Gump). Koneckonců i režisér filmu Joe Johnston je původním zaměstnáním specialista na zvláštní vizuální efekty (Oscar za Dobyvatele ztracené archy).

Mezi lidskými protihráči filmových triků dominuje známý Robin Williams v úloze Alana Parrishe, který se po šestadvacetiletém uvěznění v Jumanji zase vrací do reálného světa. Role "přerostlého dítěte" mu byla evidentně napsána přímo na tělo. Mezi dětskými herci se také objevují známé tváře, Kirsten Dunstová (Interview s upírem, Vrtěti psem, Malí válečníci) a Adam Hann-Byrd (Človíček Tate, Ledová bouře).

Napište nám