Hobby magazín Jiřiny Bohdalové. Režie J. Vondráček

Obsah dílu

Přehrát vše

První zářijové vydání pořadu Jiřiny Bohdalové Dobrá rada nad zlato začíná jako vždy školou květin. Přijali jsme pozvání od pana Krejčíře, který představí nádhernou a hlavně nenáročnou skalničku – skalkový zvonek.

O Hit týdne se postará host pořadu paní Lucie Titková. Diváky seznamuje s novým typem kuchyňských keramických nožů, škrabek, struhadel, které jsou jedinečnou náhradou obyčejných výrobků z kovu. Paní Bohdalová si vyzkouší, zda chvalozpěvy na extrémní ostrost keramických nožů, na jejich lehkou váhu a perfektně vyvážené těžiště jsou pravdivé.

V jednom z našich pořadů jsme upozornili na léčivé účinky méně známé byliny potočnice lékařské. V Jarmarku rad se paní Weberová z Brna svěřuje, že s touto bylinou má i ona dobré zkušenosti. Zasílá i zajímavý recept na přípravu výborné a zdravé pomazánky, kterou připravíme z jemně nakrájené čerstvé potočnice, z trošky másla, kmínu a soli. V Jarmarku rad představí paní Bohdalová i další zajímavý nápad pana Běhounka. Jeho fantazie je snad bez hranic. Tentokrát předvádí, jak si můžeme vybudovat vchod do sklepa tak, aby byl zároveň důmyslně bezpečnostně zajištěný.

Návštěvy u znalce bylinek pana Pavla Váni jsou vždy inspirativní. Tentokrát se mimo jiné dozvíme, jak si z listů hrušně připravit macerát, který nám může použít zmírnit bolesti při zánětu močových cest. Dostaneme také návod, jak lze připravit výborný čaj z jahodníku, ostružiníku a maliníku. Seznámíme se ještě s několika dalšími velmi zajímavými bylinami.

Návštěva u pana Pštrose dost často znamená, že se diváci naučí co nejlépe připravit maso pštrosí. Tentokrát s panem Pštrosem ovšem ugrilujeme vepřové a hovězí kotlety – a přitom si ukážeme, jak připravit dresing, který je vynikající právě k tomuto masu.

Na závěr pořadu Jiřina Bohdalová připomene naše dvě soutěže.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3
ŽánrZábava