Hobby magazín Jiřiny Bohdalové. Režie J. Vondráček

Obsah dílu

Přehrát vše

Blíží se Silvestr, Nový rok a je obvyklé, že když k někomu jdeme na návštěvu, přinášíme mu dárek. Láhev ovšem nemůžeme vzít jen tak nezabalenou. Proto se napřed zastavíme v balírně paní Skřivánkové, která nám ukáže, jak zabalit láhev vína, aby to bylo krásné a vtipné.

Dárek pak dostane od Jiřiny Bohdalové písničkář, spisovatel a věčný tulák Josef Fousek. Na oplátku jí u sebe doma ukáže veselé hračičky, kterými sobě i návštěvám zpestřuje život.

Z Kladna přejedeme do studia, kde už čeká Lubomír Lipský. Zavzpomíná na své dětství v Pelhřimově i na svůj nejkrásnější vánoční dárek. A protože byl jeho tatínek známým cukrářem, povypráví pan Lipský nejen o jeho marcipánovém betlému, ale prozradí i vynikající rodinný recept na Masarykovo cukroví.

Mezi hosty ve studiu je také Žofie Kanyzová. Vysvětlí, proč je o Vánocích symbolem štěstí jmelí, proč se právě jmelí stalo symbolem života a ochranným talismanem.

Pozvání přijala také jedna z nejmladších účastnic soutěže Dárek nad dárky, jedenáctiletá Jitka Stehnová z Lukavice u Slatiňan. Celý rok fotografovala nejrůznější události rodiny, z fotografií zhotovila kalendář na rok 2009 a potěšila tím především babičky. Na závěr pořadu dojde k vyhodnocení soutěže Dárek nad dárky.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3
ŽánrZábava