Téma: Svatořečení obětí komunismu
Host: Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu v Brně
Moderuje: Pavla Pilařová

Zabývá se neobvyklými soudními procesy. Lidé, kteří jsou v jeho procesech souzeni, už nejsou mezi živými a obviněni jsou, zjednodušeně řečeno, z dobra. V církevních soudních sporech jsou totiž kandidáti na svatořečení „nařčeni“ ze svatosti, a tak je tedy nutné to prošetřit.

V současné době stále ještě běží proces blahořečení lukovského rodáka a administrátora v Rokytnici nad Rokytnou, oběti komunistické zvůle, Jana Buly. V průběhu šetření byly nalezeny další materiály svědčící o pověsti mučednictví babického faráře P. Václava Drboly, který byl také nevinně odsouzen k smrti ve vykonstruovaných procesech. Ty následovaly po tragických událostech v Babicích roku 1951. Minulý týden byl zahájen diecézní proces jeho beatifikace.

Co je potřeba, aby byl člověk blahořečen, kolik je v současnosti v naší republice kandidátů na svaté a jaký byl příběh jedné z obětí komunismu? Na tyto a další otázky Před půlnocí odpoví kněz brněnské diecéze a soudní vikář u diecézního církevního soudu v Brně Karel Orlita.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2010
 P ST