Nebezpečí zná na vlastní kůži a věří, že pomáhat druhým není zbytečné
Host: Markéta Kutilová, novinářka a humanitární pomocnice
Moderuje: Pavla Pilařová

Pomáhá znásilněným ženám a dívkám v Kongu. Život, válka a sexuální násilí v této africké republice jí nejsou lhostejné, proto se tam pořád vrací, aby o situaci nejen jako nezávislá novinářka psala, ale i osobně zachraňovala.

Markéta Kutilová se vydává i dalších do oblastí a situací, které jsou životu nebezpečné. Zažila bídu a smutné osudy lidí po zemětřesení v Íránu nebo po tsunami na Srí Lance či na Haiti. Tato Češka úzce spolupracuje s několika periodiky a médii. Jmenujme například MF Dnes, magazín Instinkt, Reflex nebo Lidé a Země, Český rozhlas, Českou televizi a mnoho dalších. V minulosti byla také korespondentkou britského listu The Guardian nebo rakouského deníku Wiener Zeitung. Od roku 2004 pracovala jako projektová manažerka pro společnost Člověk v tísni v Íránu, na Srí Lance a v Indonésii a Kambodži. V Kongu realizuje v přímé spolupráci se společností Člověk v tísni projekt na pomoc znásilněným ženám a dívkám.

Jak zvládá strach, proč si zakázala plakat nad smutnými osudy lidí, co ji nutí, aby se znovu vydávala do nebezpečných oblastí a pomáhala tam, kde je to nutné? Na to bude v dnešním pořadu Před půlnocí odpovídat humanitární pracovnice a novinářka Markéta Kutilová.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P