Život zvířat v podzemí – africký rypoš

Příroda stvořila zvířata, která žijí ve složitém podzemním labyrintu a zřejmě i docela spokojeně. Jsou to afričtí rypoši a do jejich tajuplného podzemního světa se vypravíme s pořadem Planeta věda. Českým vědcům se totiž podařilo popsat nový druh tohoto unikátního savce. Průvodci pořadu budou Radim Šumbera z Jihočeské univerzity a Pavel Němec z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Podívejte se, jak se žije rypošům ve světě, kde vládne nepropustná tma.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž21 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3