Od vesmíru až po buňky – svět do nejmenších detailů

Fenomén hormonální antikoncepce v podobě zázračných anti-baby pilulek odstartoval v šedesátých letech sexuální revoluci. Z počátku často diskutovaný vynález se stal během téměř 50 let od svého uvedení na trh běžnou součástí života mnoha žen. O jeho vlivech na ženské zdraví byly popsány stohy papíru. Sexuologové a sociologové se ale zaměřují i na jiné dopady užívání antikoncepce, které lékaře většinou nezajímají – například ovlivnění ženského chování a prožívání vůbec. Více prozradí v nedělní Planetě Věda Kateřina Klapilová ze sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Barbara Husárová z Fakulty humanitních studií.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3