Jan Hřebejk představí v Týdnu v kultuře (od 15:33) svojí Krásku v nesnázích – „film o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou.“ S Otakarem Svobodou bude také diskutovat o zákonu o kinematografii. (Poslanci ho už podruhé schválili, na stole ho nyní má prezident.) Novela by podle autorů z ministerstva kultury měla zhruba ztrojnásobit rozpočet fondu pro podporu nových českých filmů – z nynějších 70 milionů na 220 milionů korun ročně.

Druhou část pořadu věnuje Eva Valjarevičová letošním cenám Magnesia Litera. Do studia přijdou publicista Pavel Mandys a básnířka Viola Fischerová, kterou letos porota nominovala na Literu za knihu pro děti a mládež s knihou příběhů Co vyprávěla dlouhá chvíle.

Pravidelné sobotní zastavení nad současnou kulturou ve studiu zpravodajské stanice ČT24. Aktuální pohotový pohled kulturního týdeník tak dotváří zpravodajství, které denně mapuje pořad Události v kultuře. Dvě hlavní témata – hosté, reportáže, rozhovory. Nechybí ani souhrn nejzajímavějších kulturních podniků uplynulého týdne. Vše živě s moderátorkou Lucií Klímovou.

Premiéra vždy v sobotu v 9:05 na ČT24.

E-mail: tydenvkulture@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3