Spisovatel Michal Viewegh vydává tento týden svou další knihu. Tentokrát se však nejedná o román ani novelu, ale o deník. Na téměř 360 stranách deníku se odráží poslední rok spisovatelova života a jak on sám říká, míra otevřenosti je tak devadesát procent. Nejen o nové knize a událostech, o které se opírá, ale také o tom, jak vnímá vlastní pozici na českém knižním trhu, bude Michal Viewegh mluvit od 15:33 v diskusním Týdnu v kultuře s Evou Valjarevičovou.

Na pražském Výstavišti probíhá od včerejška 12. ročník Mezinárodního festivalu Svět knihy 2006, jehož součástí je i frankofonní stánek a pro návštěvníky je připraven bohatý program v podobě diskusí, přednášek či osobních setkání s francouzskými autory. Diváky přijde do studia lákat šéfredaktorka časopisu o knihách pro děti Francoise Ballanger, hovořit bude především o dětské literatuře.

Pravidelné sobotní zastavení nad současnou kulturou ve studiu zpravodajské stanice ČT24. Aktuální pohotový pohled kulturního týdeník tak dotváří zpravodajství, které denně mapuje pořad Události v kultuře. Dvě hlavní témata – hosté, reportáže, rozhovory. Nechybí ani souhrn nejzajímavějších kulturních podniků uplynulého týdne. Vše živě s moderátorkou Lucií Klímovou.

Premiéra vždy v sobotu v 9:05 na ČT24.

E-mail: tydenvkulture@ceskatelevize.cz

Stopáž24 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3